Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a macska ne menjen az ülőgarnitúrára?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy macskát lakásban tartani, csak az az egyetlen negatívum, hogy félek, a macska a bőr ülőgarnitúrára fog ugrani, neadj'isten elkezdi kaparni,stb. Meg lehet nevelni egy macskát (kiskorától lenne nálam) arra, hogy oda nem szabad menni? Vagy olvastam spray-ekről amik távoltartják a macskát egy adott tárgytól, ezek megoldások? Plusz feltétlenül lenne kaparófája, bekenném macskamentával.


Van rá esélyem, hogy nem fog a bútorra ugrálni? (Csak az ülőgarnitúrát féltem)


Köszönöm előre is!


2011. júl. 16. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a macska nem kaparja az ülőgarnitúrát, van neki kaparófája, azon "dolgozik". Bár gondolom ez macskafüggő... valamelyik kapar, valamelyik nem.

A macskaspray sz@rt sem ér, befújtuk vele a kedvenc fekhelyét (a mi ágyunkat, hogy ne szőrőzze össze), de ugyanúgy odafeküdt.

2011. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bőrgarnitúrának előbb-utóbb lőttek, ha ráengeded a cicát. Nálunk is van rendes kaparófa, de a kedvenc az egyik fa-küszöb, már jócskán elkopott, meg a kárpitozott kanapé vége. A szobában van 2 jó állapotú bőr fotelem, oda bizony nem engedem be őket.
2011. júl. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

sztem rá lehet szoktatni, h az tiltott terület.

akárhányszor felmászik, szidd le, kiabálj, tapsolj, vedd le onnan.

2011. júl. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 fancy917 ***** válasza:
vizipisztoly, 2 oldalú cellux(később leveheted), meg persze kaparófák. Nekem augusztusban jön a cicám és vettem egy csomó kaparófát meg egy nagyobb odús kaparófás macskabútort, nálunk is az a cél, hogy ne kaparássza az ülőgarnitúrát bár felmehet majd rá, meg vágni is fogom a karmát, azzal vigyázni kell nem szabad belőle sokat.Nem tudom meg lehetne e úgy nevelni, talán igen. De tapasztalat, hogy ha valamit nem engedsz neki azt előtted nem is fogja csinálni de ha elmész otthonról:D...nálunk a konyhapult volt ilyen, de lehet, hogy ez ellen is lehet tenni vmit.
2011. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fáncsi917:) bizony a kulcsmondat az, hogy amíg otthon vagy és látod. A mi cicáink is egykedvűen heverésznek, mintha semmi nem érdekelné őket, de ha elmegyünk onnan, mindjárt felmásznak mindenhová, ahová jól tudják, hogy nem szabad.:)
2011. júl. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

No meg mire kell még figyelni mosás előtt? :)

[link]

2011. júl. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fancy917 ***** válasza:
jó, hogy nekünk nem ilyen mosógépünk van:D:D:D sunyi kis állatok az biztos:D de imádnivalóak. Amúgy hol van az az ülőgarnitúra? nem "elzárható"? mondjuk ha valamit meg elzársz előlük az iránt még jobban érdeklődnek:/
2011. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos a nappaliban :\ és vadonatúj:(
2011. júl. 18. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!