Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a macskám...

D4RK_W4MP1R3 kérdése:

Mit csináljak, ha a macskám nem hallgat a rám?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy arra se reagál, ha a nevén szólítom, és a "cicc-cicc" is hidegen hagyja. Van valami bevált módszer arra, hogy hallgasson rám?


Amúgy a kis drágaságom 2 hónapos kandúr házimacska, semmi extra, szóval még az se mondható, hogy ez valami faji "allűr" .


2011. júl. 24. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Hát 2 hónaposan ne is várd hogy hallgasson rád. xD Mellesleg a macskák ilyenek. Lusta dög az összes!
2011. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne szólongassad állandóan. Amikor szólítod a nevén, az kaja előtt legyen, vagy jutalom falat előtt. Kicsi még, eleve az anyja mellett lenne a helye még egy hónapig. Majd megtanulja, hogyha szólítod, akkor jön a finomság.
2011. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az anyukája felejtős... Egy parkolóban találtam, mer valaki kirakta... :( Amúgy kaja előtt is szarik a fejemre. Csak ha az orra előtt elhúzom a tányért, akkor figyel rám... ><"
2011. júl. 24. 16:24
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha a nevét mondod, mindig érj is hozzá. Ne szólongasd messziről. Csak akkor mond a nevét, ha ott vagy, megsimized, h tudja h az neki szól. Előbb-utóbb megtanulja. Bár az enyém nem hallgat a nevére csak a cicusra, próbáld ki te is hátha az jobban fekszik a cicának, ki tudja!
2011. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A macska egy lusta dög és mivel kandúr nem is fog rád hallgatni míg el nem fogad!
2011. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha kinti és behozod a lakásba nem csoda ha nem hallgat rád, ha játszik-eszik-pihen akkor se. mondjuk mást nem is csinál, de ilyenkor nem fog rád figyelni :)
2011. júl. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Most még bent lakik, mert a kutya lehet bántaná...

De hogy értitek azt, h "míg el nem fogad" ? O_o A párnámon alszik, a tányéromból és a kezemből eszik, az ölemben ücsörög, mikor gépezek... És néha az kezemet "mosdatja". Mi kell még? H tálcán hozza a reggeli kávémat? ^^ Én igyekszek a legjobb gazdija lenni... QAQ

2011. júl. 24. 21:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem elfogad, szerintem arra gondoltak, h megszokik. Amúgy nem lehet h süket? Néha előfordul főleg a fehér cicákkal.
2011. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kizárt... Most szunyókált félig, szóval be volt csukva a szeme és miákoltam neki(ne röhögj, nem jutott jobb eszembeXD), és megmozgatta a fülét. Am nem fehér, hanem ilyen : [link]
2011. júl. 24. 22:34
 10/13 Annailuj ***** válasza:
70%
Egy macska csak akkor fog hallgatni as nevére, ha érzi a hangodból, hogy megéri neki. Ő nem fog szélsebesen loholni hozzád ha mondod neki, vagy csóváló farokkal ülni előtted, hogy mit parancsolsz édes gazdám... Ők akkor foglalkoznak veled mikor kedvük tartja, fordítva nem megy... De a kaja előtti cicc-cicc és a neve mondogatása beválik, a miénk is általában reagál a nevére mert tudja, hogy kaja van, vagy meglepi de ez csak akkor működik ha sosem vered át és ilyenkor tényleg kap is valamit.
2011. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!