Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska könnyen átszokik...

Egy macska könnyen átszokik egy másik házhoz?

Figyelt kérdés
Hamarosan elköltözünk egy másik kertes házba, vinném magammal kb másfél éves fiú cicámat. Jelenleg kinti macska, nem nagyon engedjük be,mert a szülök nem szeretik.. de végülis szeret kint lenni,mert nagy a kert, mindig elvan. azt hallottam, hogy a macska nem ember, hanem inkább hely függő, és érdekelne, hogy ha elvisszük egy másik házba (ugyan úgy van kert), megpróbálna visszamenni régi otthonához? itt most nincs is olyan sok állat, de ahova mennénk, fő utca, sok az autó és macska.. kicsit félteném. már az is megfordult a fejemben, hogy bent tartanám, és akkor nem szökne el. vagy kinti macskát hülyeség bentre szoktatni? előre is köszönöm a válaszokat :)
2011. júl. 25. 13:07
 1/3 anonim válasza:
Általában megpróbálnak hazamenni a macskák, mert azt szokták meg, hogy ha elmennek otthonról, akkor oda kell visszamenniük. Lehet, hogy az új helyről is megpróbálna visszavándorolni. Ha meg sok az autó, főutca, akkor szerintem simán tarthatjátok bent a lakásban is. Sőt biztosan örülne is neki, hogy bent lehet veletek, köztetek. :)
2011. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Attól függ, mennyire költöztök messze, ha nem valószínű hazamegy a vadászterületére, de ha messzire költöztök akkor nem hinném, ellenben ahogy írtad a körülményeket érdemesebb lenne megpróbálni beszoktatni, esetleg ott hagyni a cicát. Én mindenképp megpróbálnám beszoktatni a lakásba, legfeljebb ha nem sikerülne, visszavinném a kertbe. Sok sikert!
2011. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!
2011. júl. 26. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!