Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érveket hogy miért jobb ha...

Érveket hogy miért jobb ha nincs ivartalanítva a cica?

Figyelt kérdés

(:

NE írjanak ide olyanok akik azt mondják hogy jobb ha ivartalanítva van!


2011. júl. 25. 17:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
az ötödik.. az SÜLETLEN!! én is irtam h az enyém nem volt, de szivesen
2011. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Akkor szerinted mi hazudunk, hogy a mi állatunk NEM változott? Mi hasznunk lenne belőle? Most mondd már meg észérvekkel...
2011. júl. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Igen azt kösz hogy írtad h nem voltak. :) de azt h napokra eltűntek meg h haza se jöttek már azt nem fgom megköszönni 1-1 le van szarva.

10 válaszoló ha a kérdésedre megírnám azokat az okos észérveket megválaszolnám a saját kérdésemet és akkor természetesen nem is kellett volna a kérdést ki írnom.... -.-

2011. júl. 25. 17:46
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Harapjátok már le a fejemet.. jézusom. Nem azt mondom, hogy nem szükséges, mert különben annyi állat lenne a földön hogy huhh. De ez tényleg igaz, most nem tudom miért kell rögtön azt mondani, hogy hazudok -.- Imádtam azt a macskát, olyan vadóc volt, szanaszét harapta és karmolta a kezemet, akárhányszor náluk jártam. Aztán megváltozott, mikor ivartalanították. Lehet valamit elcsesztek nála, nem tudom, de utána már nem volt benne az a pajkosság.
2011. júl. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Én azt kérdeztem mi hasznunk abból ha azt mondjuk nem változott az állatunk pedig igen, vagy hogy ivartalanítani kell? Semmi. Szóval nem azért mondjuk, hanem mert tényleg egy házikedvencnél semmi haszna ha ivaros. Ha nem tenyészmacskád van és egészséges a műtéthez, akkor nem találsz más okot ha ne ivartalanítsd.

Esetleg ha nincs pénzed de az nem a macskának jó hanem neked.

Ne ivartlanítsd a macskád ha nem akarod, te dolgod, de attól ez még tény. Különben már özönlöttek volna a válaszok, hogy miért jobb ivartalanítás nélkül.

2011. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
35%

De az is igaz hogy mások állata meg nem változott és ők sokkal többen vannak. Biztos hogy nem ivartalanítás volt a baj, talán rossz volt az orvos vagy a gazda nem figyelt rá utána (mi az hogy 2 héttel a műtét után engedi hogy menjen ahova akar?), rosszul volt. Ha olyan hamar eltűnt akkor ki sem derült hogy a felépülés után milyen lett volna.

Nekem is harapós a macskám, és a műtét után is olyan maradt.

2011. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
71%

Kandúr macsnekáknál nagyobb valószínűséggel alakul ki húgykő. Ebbe bele is halhatnak ha nem veszik észre időben. Szobacicánál ez könnyen észrevehető, de kinti macseknál nem. És ha ezt diagnosztizálják nála, onnantól egész életében speckó gyógytáppal kell etetni, különben bármikor kiújulhat.

Egébként ennek az esélye minőségi, ivartalanított cicáknak való tápok etetésével csökkenthető.

2011. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%
Hát, max ha tenyésztő vagy és kicsiket szeretnél, amúgy NINCS. Még a húgykő is...hát akár ivaros kandúrnál is előfordulhat, inkább az etetés a mérvadó!
2011. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
19%
ne vedd el a férfiasságát v nőiségét hisz milyen lenne ha egy emberrel csinálnák ezt.állítólag az én cicám most ezért depis
2011. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
71%

Egy ivaros macska is megváltozik, mire felnő. Nem marad örök életére játékos kiscsibész!

Tehát nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy az ivartalanítástól már nem lesz játékos.

Ha az étkezésre odafigyelünk és nem csak ész nélkül tömjük a macskánkat, nem lesz gond az elhízássaal, ámbár elismerem, hogy hajlamosabbak és köztudott is.

Nekem még egyetlen macskám sem volt kövér, pedig 30 valahány év alatt volt egy pár...

2011. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!