Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le tudom szoktatni őket erről?

Le tudom szoktatni őket erről?

Figyelt kérdés
Vannak macskáink(3), és hát- nem túl okosan- eddig megengedtük hogy mindenhova fel menjenek, a kanapéra, ágyra stb. De most már kezd idegesíteni, és tudom hogy ez így nem is túl higénikus. Van esély rá hogy megtanítsam nekik hogy nem szabad felmenniük, vagy már nem értenék és összezavarodnának???
2011. júl. 27. 19:09
 1/4 x) ***** válasza:
Hát szerintem meg lehet nekik tanítani.. talán az a legjobb módszer ha egyszerűen lerakod a földre ahányszor meglátod hogy a kanapén fekszik. És érdemes külön fekhelyet is csinálni nekik bár 1-2 hét után általában megunják :) De lehet venni például macska riasztó spray-t is bár az nekem nem igazán vált be, magas tűrőképességű macskáim vannak xD
2011. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Le, de nem érdemes. Bizonytalanok lesznek, és ossz lesz a természetük. A macskák másznak, mászniuk kell ahhoz, h biztonságban érezzék magukat. Ne kényszerítsd őket a földre, mert összezavarod őket. Aki macskát tart annak engednie kell a mászást, majdnem mindenhova. Persze pl konyhapult nálunk is tilos, de szekrények, fotelok...stb, minden szabad.
2011. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 x) ***** válasza:
Első vagyok. Tényleg elfelejtettem odaírni hogy a fekhely legyen jó magasan. Az a legjobb ha a cicák belátják az egész szobát onnan :)
2011. júl. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előzőnek valószínűleg igaza van, de azt javaslom, inkább vegyetek egy hatalmas kaparófával egybeépített macskaházat.

Tudod, azok amik ilyen nagyon magasak. Itt egy kép róla:


[link]


Nem olcsó, de a macskák általában szeretik.

2011. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!