Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elárvult kiscicáknak mit...

Elárvult kiscicáknak mit adjunk anyatej helyett?

Figyelt kérdés
Még szopniuk kéne, mi lenne a legjobb az anyatej pótlására?
2011. júl. 28. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni kiscicáknak való tápszert.
2011. júl. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A DM-ben, CBA-ban, nagyobb áruházakban van cicáknak való tej. Meg kis alutasakos hamika. Nekünk a 4 hetes cica már azt is rágcsálta.
2011. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

itt van pár fajta, én royal canin-t ajánlok amúgy:

[link]

2011. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mindenképp tápszert adj nekik, a felnőtt macskáknak való macskatej nem elég, sokkal kevesebb benne a fontos tápanyag, lévén felnőtt macskáknak az már csak jutalom és nem létfontosságú.

kölyök macskáknak való tápszer kell nekik

(a linket küldő voltam)

2011. júl. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Platypus ***** válasza:
A humán csecsemőtápszer is alkalmas(laktózmentes, tápláló). A direkt kismacskának való biztos jobb, de csecsemőtápszert bármelyik patikában lehet venni, így sürgősen is hozzá lehet jutni.
2011. júl. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Ezek viszont drágák. Ha olcsóbb módszert szeretnél akkor 2.8as zsírosságú tejet hígíts fel fele víz fele tej arányba, langyítsd meg, és azzal itasd. Ha már önállóan tud enni, akkor tejbe áztathatsz neki kenyeret, vagy párizsit adhatsz neki. Én ezt csináltam.
2011. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy drága megoldás a macskatápszer, de a macskák ugyanazért nem ihatnak tehéntejet, amiért a laktózérzékeny emberek sem: mert a macskák sem tudják a laktózt megemészteni! kiscicáknál főleg figyelni kell erre, mert egy esetleges hasmenés vagy hányás miatt könnyen kiszáradhatnak...
2011. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy vizezzék...
2011. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
100%
A vizezett tejtől is hasmenést kaphatnak. Ez egy érzékenység, nem mérgezés. Nem kell nagy dózis a problémához, ahogy egy allergiásnak is elég 1 szem mogyoró a fulladásos rohamhoz. És egy ilyen kiscicánál egyszer kell csak hibázni, és elpusztul. Na meg ha már vizezve van az a tej, akkor túl híg és nincs benne elég tápanyag sem. De ha már tehéntej, akkor 300valahány forintért lehet venni egy liter laktózmentest bármelyik szupermarketben.
2011. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!