Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska lehet ilyen agresszív?

Egy macska lehet ilyen agresszív?

Figyelt kérdés

Tudom Tudom van már 1 meg 1000 ilyen kérdés de ez személyes. Szóval arról van szó,hogy egy apartmanban lakunk...nem panel de ahhoz hasonló.És ugye szerettünk volna egy cicát mert hát kellet nagyon egy állat mert nagyon állatbarátok vagyunk.Bár én inkább kutya párti de a párom macskás.Nem is értem mind egy.Szóval az a problémánk,hogy most körülbelül 4 hónapos a macska és egyszerűen nem lehet emberek közé engedni mert borzalom.Ha jön hozzánk valaki harapja ,fúj rá, rá ugrik karmol és még sorolhatnám. Próbáljuk nevelni de egyszerűen nem tudom megütni de már ki ideggel.És sokan azt mondják az orrára kéne csapni de nekem nem megy.Velem is ilyen és a párommal is.A kezem tiszta karmolás csak akkor nyugodt ha eszik.Ha nem akkor meg egyszerűen odajön és bánt minket.Harap..Karmol..fúj...Pedig nem csináltunk neki semmit.Mindene megvan ...nem kap házi kosztot...Amúgy fiú macska...Lehet,hogy a Herélés segítene neki?De az csak fél éves kora után lehet nem? Hát addig még két hónap...

Már olyan durva nála ez a dolog,hogy amikor a barátnőm elhozta a kislányát el kellet zárni a macskát mert folyton fújt és meg akarta kapni.Rettentő kínos volt gondolhatjátok és ha jön hozzám valaki ez van.Mi lehet vele?

Lehetőleg nem kritikákat kérek hanem segítséget...mert már komolyan belefáradtam egy kicsit ebbe...


2011. júl. 29. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Védi a területét. Még a lánymacskáknál sem ritka. Az ivartalanítás biztos megnyugtatná, de az alaptermészete az megmaradna.
2011. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4 hónapos macska még nem védi a területét, még nem is ivarérettek ilyenkor, nem ez lehet a probléma. Nem tudom milyen a kiscica háttértörténete de valószínűsítem hogy szocializálatlan és félelemből agresszív. Ilyen kiscicák általában játékból harapnak és karmolnak de ha fúj is hozzá és agresszió jeleit mutatja akkor nem erről van szó. Ütni semmiképpen nem szabad mert azzal csak növeled a félelemérzetét és még erőszakosabb lesz. Sok türelemmel, szeretettel kell elnyerni a bizalmát, ne rontsatok ajtóstul a házba.
2011. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szoktad kiengedni?
2011. júl. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Valószínűleg a bezártság a probléma. Kicsinek érzi a területét, úgy érzi be van szorítva... ezért karmol mert szeretne nagyobb életteret és minél kevesebben vannak körülötte annál nagyobbnak tűnik a hely. Csináljatok neki alvóhelyet valamilyen magaslati ponton ahonnan az egész szobát (vagy mégjobb 2-3 szobát) is belát.
2011. júl. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám, aki most már két éves, ugyanilyen volt. (kandúr)A kezem állandóan úgy nézett ki tőle, mintha valami üvegek vágták volna szét, pedig csak ő karmolászta, harapta szét. Hét hónapos volt, mikor ivartalaníttattuk, és az is igaz, hogy kb. azóta kijár. (Kertes házban lakunk, de eleinte nem akartam kiengedni. Most már kijár, de az idő nagy részét bent tölti.)

Szóval, azóta sokkal nyugodtabb lett, nem támad meg magától, de pl. ha már nem akarja a simogatást, odakarmol. Meg, ha játszunk vele, be tud durvulni. Vannak ilyen macskák. Sok sikert a tiétekhez!

2011. júl. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huh hát köszi a sok választ:)

Igazából az a nagy baj,hogy nem tudom kiengedni mert bérházban lakunk...Szóval udvar nincs:S Hát nem tudom mert 4 hetes volt amikor hozzánk került ..Szerintem akkor még nagyon pici volt de azt mondták ha nem visszük el most akkor már nem is lesz rá lehetőség mert nem tartják fent nekünk...Szerintem nagyon picike volt akkor még:S De ez van.Mint mondtam nem is tudnám megütni mert egyszerűen én olyan naiv egy ember vagyok szóval erre lehetőség sincs:D De még az egy dolog,hogy velünk ilyen mert akkor rászólunk és kicsit higgadtabb lesz...2 percig...aztán mint a veszett egér rohangál a lakásban.Mindent lever a konyhapulton és az asztalon járkál.Oké amikor rászólunk akkor persze leszalad de hát amikor nem vagyunk itthon? Azért mi is eljárunk dolgozni szóval a nap 24 órájában azért nem lehetünk vele:) Meg egy macska nem egy gyerek,hogy szabadságot kellene kivennem miatta:D Szóval ha dolgozunk persze egyedül van itthon...de amikor hazajövünk...a kis dísztárgyak a földön....az abrosz lehúzva...múltkor még a naptárat is lerángatta a falról:D hát mondom nem hiszem el:D

De tényleg igaz,hogy csak fél éve kora után lehet herélni? Nem lehet előbb?:)

Én nagyon bízom benne,hogy hátha lecsihad:D

Mert most kb. olyan kautikus a helyzet mint a Tom Hanks főszereplésével játszott Egyik kopó másik eb c. film:D

Mondtam is a páromnak nah ez teljesen olyan mint Hutch:D

2011. júl. 31. 18:46
 7/7 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 23:43:

Hát van neki alvóhelye meg kaparófája is...de mondjuk azt észrevettem,hogy rendszeresen a kanapé tetején alszik ami azért relatíve magas:)

De lehet veszek neki olyan radiátorra akasztható cica ágyat:) Itt a tetőtéri lakásban úgyse sűrűn használjuk télen se mert olyan dög meleg van mint egy szaunában:D

2011. júl. 31. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!