Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktasuk le?

Hogyan szoktasuk le?

Figyelt kérdés
A macskánk ha beakar jutni a házba vagy más szobába elkezdi kapirgálni, de nemcsak kapirgál hanem felmászik az ajtónkra.
2011. aug. 3. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Pókember macska XD

De egyébként ha be akar menni csak engedjétek be és egy idő után leszokik róla.Nekem is volt hasonló esetem és nekem ez a megoldás bejött.

2011. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 éve mindig beengedjük de nem szokott le róla
2011. aug. 3. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom.Vigyétek el állatorvoshoz vagy macskapszichológushoz,hogy nézze meg.
2011. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 x) ***** válasza:
Ennek pont az ellenkezőjét kéne csinálnotok. :) mert megtanulta hogy ezzel a módszerrel juthat be a házba és ezért csinálja. Ha nem engeditek be egy idő után rájön hogy ez mégsem annyira jó megoldás és megunja. Tudom hogy idegesítő ha kaparászik de csak így lehet leszoktatni :)
2011. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én macskám nem jöhet a nappalinkba mert anyuék nem engedik és a garázsban szokott lenni,de nyáron egész nap kint van.Ő a szomszédban szokta azt csinálni hogy kaparja az ajtójukat nyáron meg ki tudja nyitni a szúnyoghálójukat :)

Mostanában a kb 5 méteres tujánkon fölmászik az erkéjünkre.

Nem szoktuk be engedni és akkor egy idő után lemászik :)

2011. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ragasszatok az ajtóra 2 oldalú celluxot, oda ahol fel szokott mászni, állítólag utálják :) Nekem bejött a fotelnél.
2011. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kapirgálja az ajtót, de szerencsére nem látszik rajtuk. Amúgy a macska gyűlöli az ajtókat amennyiben be vannak csukva. Te is biztos tudod, hogy egy macska szabad lény, aki rosszul tűri ha korlátozzák - pont ettől más mint egy kutya. És a csukott ajtó zavarja a szabadság érzetét. Hiszed vagy sem erről egy tanulmány is készült :) Nem is olyan régen olvastam.


Mi azt csináljuk, hogy ha benn van a macsek, és be akarjuk csukni valamelyik ajtót, akkor nem kilinccsel csukjuk be. Hanem csak behajtjuk és akkor a kis fejével vagy mancsával be tudja tolni ő is ha be szeretne jönni a szobába.


(Valaki írta.. hát gondoltam megemlítem én is: az én cicám is probléma nélkül kinyitja a szúnyoghálót :) de be nem csukná maga után... :) )

2011. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!