Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire kell figyelni a kiscica...

Mire kell figyelni a kiscica megvásárlásánál ( ki lehet-e tapintani valamit, stb)? Mit vegyek neki (etetőtál, bolhaírtó, stb. )? Hova érdemes az "ágyat" rakni? (fűtőtest mellé, sarokba, asztal alá, stb. ) Érdemes-e rászoktatni a tejre?

Figyelt kérdés
Amit még kiegészítésként írnék: már megvan az ágya, a kis tálacskái ( egy dupla a víznek/tejnek) meg egy a kajának.
2009. ápr. 9. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg nem e csipás, és jól ápolt- e. Ha csak nem vagy állatorvos, nem hiszem, hogy ki tudnál e tapintani rajta valamit. az ágyat egy eldugott helyre rakjad. tejre ne szoktasd rá, mert elhízik és fostos lesz. ha tejet akarsz itatni vele, akkor vegyél neki macska tejet.
2009. ápr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából arra gondoltam, hogy a hasában megkell-e tapintani valamit. (olvastam, hogy a kutyáknál megkell fogdosni, nemtudom, hogy a cicáknál így van-e).

De köszönöm, hasznos volt számomra a válasz.

2009. ápr. 9. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A www.haziallat.hu -n is van egy ezzel kapcsolatos cikk, és további hasznos állattartási tanácsok.

2009. ápr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha benti cica lesz, vegyél neki még alomtálat + almot is. Ezt a lakás valamilyen nyugodtabb részére tedd, a legtöbb cica nem szereti, ha vécézés közben zavarják :-)

Az ágyát is elteheted nyugodt helyre, de a cica úgyis az egész lakást belakja majd, kicsi az esély, hogy az általad kijelölt helyen fog aludni. A macskák szeretnek magas helyeken feküdni: polcokon, szekrény tetején, stb.

A tejre valóban ne szoktasd rá, mert nem tudja megemészteni, ezért tényleg hasmenése lehet.

Nagyon fontos, hogy mindig legyen előtte friss víz.

Érdekesség: ha jobb minőségű tápokkal eteted (Royal Canin, Hill's, Acana, Iams, stb.), kevesebbet fog kakilni, mert azokban több az értékes tápanyag és jobban megemészti.

Alomból is érdemesebb a jobb minőségűt megvenni, mert jobban fogja a szagokat is, nem lesz macskaszag a lakásban.

Még vegyél neki néhány játékot is, ne unatkozzon szegény, ha te épp nem érsz rá vele foglalkozni.

Sok boldogságot a cicával!

2009. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előttem író leírt mindent, ami fontos. Csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy gondolkodj el az örökbefogadáson is, ha van kedvem. Nekem befogadott cicáim vannak és nagyon jól jártam velük. (pillanatnyilag Magyarországon 2 millióan vannak az otthontalan cicák)
2009. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már néztem menhelyeket, de én pici cicát szeretnék 6-7 heteset, az ilyen kicsit, meg nemigazán vannak menhelyeken :( sajnos!

Sokat segítettek! :)

2009. ápr. 11. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!