Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg a macska a legideálisa...

Tényleg a macska a legideálisabb kiskedvenc a számomra? Ha igen melyik fajta?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésemben tulnyomó többségben azt a választ kaptam, hogy nekem macskát kell tartanom...

Ezen elgondolkodtam, mert igazán érdekes kapcsolatom van a macskákkal. Szó szerint kiközösítenek engem. Pedig van a környezetemben olyan macsek akit kölyökkora óta ismerek, és mégsem engedi, hogy simogassam. Pedig nem veszem ölbe, nem nyúzom...

Ha lenne macskám én egy nagy szőrgombócnak képzelném el, aki ragaszkodó, és nagyon kezes. Talán főleg azért szeretném ezt, mert eddig kutyáim voltak, és hozzászoktam a ragaszkodáshoz. Viszont hiányzik, hogy legyen egy kis "tartás" benne. Talán ez megvan egy macskában? Lehetséges, hogy a saját macskám nem utálna? Egyáltalán miért lehet az, hogy ennyire nem csipáznak?


2011. aug. 7. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik macska sem a tiéd volt. Akkor miért kedvelnének téged? A kutyák többsége sem szereti az idegen embereket, a macskák meg főleg tartózkodók. Engem imád a macskám az idegen macskák mégsem vonzódnak hozzám.

A kutyában is van "tartás" csupán másmilyen mint a macska. Ha macskát akarsz, biztos szeretni fog mert neki te leszel a gazdája.

2011. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A macska a gazdáját szereti, de az enyém pl nem szereti, ha simogatom, csak azt engedi, h a fejemmel dörgölőzzek hozzá. A másik bújósabb, de az sem feltétlenül. Szerintem semmiképp ne válassz házicicát, mert az lutri jellemre. Azt hiszem, a brit cicák bújósabb fajták, illetve a ragdollok, main coonok.
2011. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a ragdoll mellett tenném le a voksomat. Olyan, mint egy macskabőrbe bújt kutyus. Nagyon ragaszkodó, tiszteli és szereti a gazdit, de természetesen ezt meg is kell kapnia tőled. :)
2011. aug. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, én pont az ellenkezőjét tudom mondani. Én valamiért vonzom a macskákat, úton-útfélen beleakadok vad idegen macskákba akik jönnek oda hozzám, le sem tudom őket vakarni. De ha lenne saját cicád akkor az biztosan szeretne ha kölyök kora óta veled lenne.
2011. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sabrina99 ***** válasza:

Én ajánlanám a perzsa cicát. Nagy tömött bundájuk van, megtalálható az összes színváltozatban: fehér, fekete, vörös, hamvas vörös, tricolor, stb.


Nagy duci cicák, és ragaszkodóak, viszonylag "lomhák" de nekünk is van perzsa cica, és nem az a lusta fajta. Szeret játszani és néha csak úgy rohangálni kezd a házban.

2011. aug. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ragdoll-nak olvass utána, arról mintha azt írnák, hogy közvetlenebb, és emberszeretőbb.


Üdv, egy kutyás:)

2011. aug. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, ezt így nehéz megmondani, a cicák sem egyformák, sőt.


Ha téged tekint "anyukájának", akkor sokkal jobban fog hozzád ragaszkodni, mint bárki máshoz, de ez közel sem egyenlő azzal, hogy sokat bújik hozzád, vagy ilyesmi.



Párom és én anno örökbe fogadtunk két macsekot. Egyet választottam én, egyet ő.

Namost 2-3 hét sem telt el és egyértelművé vált, hogy az általam választott ciccmiricc, bizony folyton párom nyomában van, állandóan az ölébe fekszik.. egyértelműen őt választotta.


Míg a másik cica meg olyan hatalmas ívben tett a kedves páromra (aki ugye őt választotta), hogy csak na... és ez azóta is így van. Ha nem vagyok otthon hisztis, alapvetően csak rám hallgat, ha hívom, odajön, reggelente engem ébreszt satöbbi.


NODE(!) mindemellett az enyém (mármint aki engem választott) egyáltalán nem szereti ha simogatják. Folyton körülöttem ólálkodik, minden nap vár az ajtóban, de ha elkezdem simogatni, akkor unottan arrébb sétál, mert nem szereti. Míg a másik macska meg bárkinek hagyja magát, így hozzám is állandóan törleszkedik... kivéve, ha "apuci" is a közelben van persze. :)


Szóval ez cicafüggő... attól, hogy ragaszkodik hozzád, még lehet, hogy soha nem fogja engedni, hogy simogasd.

2011. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!