Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez milyen fajta macska?

Ez milyen fajta macska?

Figyelt kérdés

[link]


A képminösége nem olyan jó, mert telóval készült. Nagyon szép cica, szép bundája van, a szeme szinte világítóan zöld. Tavaly kaptuk ajándékba. Játékos, és olyan kecsesen megy, kényesen :)A farkán van a legnagyobb szőre. :)


Kaptunk még egyet, az meg ugyan ilyen : [link]


Még picik voltak amikor elhoztuk őket. Ez a cica is nagyon szép, olyan mint egy tigris kivülröl. És nagyon játékos, nagyon nagyokat ugrik játék közben, egyhelyböl képes felugrani 1,5 méter magasságra. Nagyon kedves cica , és szinte beszél . Amikor beszélek neki mondom neki hol voltál? Olyan furcsa hangon nyávog . Meg mondom neki h mit csinálsz,? akkor is nyávog, akkor már megint más hangon . Mintha beszélgetnénk :)


2011. szept. 2. 00:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A 2.nak nem jut eszembe a fajtája,de 100ezer forint egy olyan macska,láttam egyszer kiállításon eladó kölyköket,uh igencsak bőkezű ajándék volt:).
2011. szept. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerőstöl kaptuk, mert születtek kicsieik a macskáinak és nem tudtak mit kezdeni velük. Úgy vagyunk vele, hogy semmi különös, hanem egy átlagos házicicák, de valahogy még is olyan mások.:)
2011. szept. 2. 00:19
 3/17 anonim ***** válasza:

Első vok.

Rákerestem-bengáli macska a neve.

2011. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tényleg az, ugyan olyan :).

És az első az milyen fajta lehet?

2011. szept. 2. 00:22
 5/17 anonim ***** válasza:
az első szerintem Maine Coon
2011. szept. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nagyon szépek ezek a bengáli cicák,de nézegettem az árakat és 150 000Ft körül vannak és ennyit soha nem adnék ki egy cicáért:S Mázlista vagy,hogy ilyen szép cicát kaptál ajándékba,vigyázz rájuk nagyon!:)
2011. szept. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor nem sima átlagos házimacskák. Ezeknek akkor másmilyen bánásmód járna mit a házi cicáknak? Pl több gondozás , más macska eledel stb.. (Nem mintha nem gondoznám őket, nagyon is törődöm velük, a fürdetem őket, a bundájukat is fésülöm, több fajta kaját kapnak egyszerre, és azt eszik meg amelyiket épp szeretnék) Amúgy kijárós cicák , lassan 2 évesek, és meg vannak. Este is kint alszanak, csak télen, meg amikor hideg van, akkor alszanak bent este. Mind 2 szobatiszta, nem kellett tanitani rá őket, maguktól már azok voltak.
2011. szept. 2. 00:31
 8/17 A kérdező kommentje:

Igen, vigyázok rájuk nagyon. Már többször, többen elakarták lopni az utcán, mert megtetszett sokaknak. De mindig észre vettem és elkaptam amikor elakarták lopni. Megtanítottam nekik hogy nem szabad megállni idegeneknek. Azóta nem állnak meg senkinek sem akiket nem ismernek, inkább elszaladnak.

A 2. képen látható cicám, az idén terhes lett, és fialt, 3 kis cicát, mind 3 kisfiú, teljesen ugyan olyanok mint az anyjuk. A szinük is, a mintázatuk, még a vonalak is ugyan ott vannak mint az anyjuknak :) .A videlkedésük is ugyan olyan. 4 hónaposak a kicsik, és mind megtartjuk őket. Ivartalanítottuk az anyákat is , hogy ne szaporodjon, mert elég ez az 5 macska:)

2011. szept. 2. 00:36
 9/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:30


Igen, én sem adnék ki egy macskáért annyi pénzt.

2011. szept. 2. 00:37
 10/17 anonim ***** válasza:

a 2. tuti bengáli, az első viszont szerintem vagy szibériai macska vagy norvég erdei macska, azoknak van ilyen vaskos gallér a nyaka körül. ha több infot szeretnél a fajtajellegzetességekről nézd az animal planet cat 101 című műsorát, ott minden fajtát külön-külön bemutatnak.

Sokkal különlegesebb bánásmód nem kell nekik, max. annyi hogy az 1. cicának nagyon oda kell figyelni a szőrének a gondozására. meg amit írtál, hogy sokan megpróbálják ellopni a különleges cicákat. talán még nézz utána, hogy milyen jellegzetes betegségek fordulnak elő ezeknél a fajtáknál, de az említett cat 101 műsorban az is benne van :)

gratula a cicákhoz :)

2011. szept. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!