Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szoktak a macskák menstruálni?

Szoktak a macskák menstruálni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 16:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Minden emlős állat vérzik, így a macskák is.
2011. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nem a cicák nem menstruálnak:))
2011. aug. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem,a macskák nem menstruálnak:) Nőstény szobacicám van,biztosan észrevenném:)
2011. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 skarma ***** válasza:
21%
A macskák bagzanak.
2011. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Állatorvos írta:

A macskák is periodikusan 21 naponta tüzelnek, de a hüvelyváladék mennyisége nem számottevő. Azért nem látható, mert tisztálkodásuk közben letakarítják magukról. A ciklusok tavasszal és ősszel várhatók.

2011. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát az én cicám most erőteljesen vérzik tegnap óta, nagyon meglepett engem is. 5 éves korom óta van nőstény cicánk is de ilyent eddig még nem tapasztaltam. :(
2011. aug. 9. 16:43
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát persze, csak náluk tüzelésnek hívják. Persze lehet, hogy a macskák maguk egészen máshogy nevezik. :)

Neten is sok infót találsz róla, de az állatorvost is megkérdezheted, hogy hogyan zajlik és mire kell ilyenkor figyelni.

2011. aug. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Tüzelési időszaknak hívják ezt náluk, és nem is havi rendszerességgel jön elő, hanem tavasszal és nyáron, hogy az utódok nyugodtan meg tudjanak születni a hideg beállta előtt. Hogy vérzés is jelentkezik-e, az nem tudom, mitől függ, nekem volt macskám, aki vérzett is kicsit, volt, amelyik csak "nyálkásabb" volt, de megint másiknál meg nem volt semmi, csak a viselkedéséből látszott, hogy tüzel.

Lakásban tartott macskáknál azonban felborul könnyen a tüzelési időszak, főleg a panelszerű helyeken, ahol szinte állandó a hőmérséklet télen-nyáron. Náluk átlag 2-3 havonta előjön 5-6 nap erejéig. Ilyenkor javallott sokkal többet foglalkozni velük, mert nagyon bújnak, és ha hajlandóak vagyunk elviselni, hogy kicsit erőszakosak ebben az időszakban, azzal hossz távon csak jól járunk, mert ha folyton eltoljuk őket magunktól, akkor nagyon hangosan elkezdenek nyávogni (mert hívják a kan macskát), és az csak másodsorban nekünk a kellemetlen, elsősorban a szomszédok orrolhatnak meg ránk.

Persze ott van az ivartalanítás is, mint opció, egyesek azt mondják, ettől nem tüzel, mások pedig, hogy tüzel ugyanúgy, csak meddővé válik, ehhez nem értek... Egyszer volt ivartalanított nőstényem, panelban, de ugyanúgy elkezdett búgni negyedévenként. A mostani is lány, ő nem volt műtve, 3 havonta tüzel, de ő nem vérzik mellé, meg semmi.

2011. aug. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
kertes házunk van
2011. aug. 9. 16:49
 10/17 anonim válasza:
16.46-os vagyok, ez kimaradt: ha már van olyan idős a cica, hogy volt már tüzelése neki, de eddig nem vérzett, és erős is, ahogy mondod, lehet, egészségügyi baja van, szerintem ne halogasd, azonnal vidd orvoshoz. Legfeljebb azt mondja, ne aggódj, de ki biztosan nem nevet, és lehet, ez menti meg az életét. Én amondó vagyok, hogy ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, ne halogassunk semmit, ne várjunk a neten se válaszokra (amik jobbára szintén nem szakemberektől származnak), hanem orvos, orvos, orvos.
2011. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!