Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptam egy cicát, hogy kell...

Kaptam egy cicát, hogy kell gondozni / ápolni?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy, egy hónapos szürke Brit cicust.De valójában fogalmam sincs hogyan kell fürdetni,fésülni.Anyukámnak már volt macskája de azt mondta saját tapasztalatommal kell elsajátítanom a macska gondozást.Tippeket kérnék!
2011. aug. 13. 15:03
 1/8 csiivii válasza:
74%
a macskát nem kell fűrdetni a magát nyalogatja s ezzel tisztítja a bundáját.Fésülni meg lehet venni ilyen kizárólag macskáknak fésűt nekem is egy brit szürkés kék cicám van.Csak ne nagyon emelgesd.És enni meg úgy adj neki hogy kicsi tejbe beáztatod a száraz eledelt.
2011. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A macskatartás nem olyan nagy kunszt. :)

Etetni, itatni kell, rendszeresen almot takarítani, ez ugye egyértelmű.

És semmitől nem lesz olyan szép a cica szőre, mint a rendszeres simogatástól. :)

A brit cica rövid szőrű, nem igényli naponta, hogy fürdesd és kefélgesd, a lakásban tartott állatok általában szép tiszták.

Bolhanyakörv ártani nem árt, vagy bármi más rovarriasztó, és feltétlen kell neki fű vagy búza, amit legelhet. Egy cserépben nevelgetve jól is néz ki az előszobában.

Kaparófa is kell, illetve kéne, de esélyes, hogy ezt-azt ennek ellenére szétkap.

Szeretgetni, játszani kell vele, ez megint egyértelmű, és szívesen kergetnek unalmukban zörgő, guruló játékokat. Ezt te is megcsinálhatod egy kindertojásból.

2011. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Egy hónapos? Biztos? Az nagyon korai, nem szabadna ilyen korán elhozni!
2011. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Na tejet azt pont nem szabad adni macskának, mert a laktózt nem tudja mindegyik megemészteni, és hasmenést kap.

A szárazeledel beáztatásához tökéletesen megfelel a langyos víz, vagy adj neki konzervet, egy macska nem eszik olyan sokat, hogy ne lehetne heti három doboz kaját kibírni.

2011. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana sztem beoltatni sem,mert ugye macskanátha meg egyebek..nehogy később baj legyen belőle:)
2011. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csiivii válasza:
Az én macskáim is tejet kaptak sose volt semmi bajuk -.-' és van egy csomó ismerősöm aki tejet ad a macskájának szóval nem árt :)
2011. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. A macska akkor ehet kefírt, ha hasmenése van. Amúgy nem ehet tejterméket. Hiedelem, hogy a macskának jó a tej. Nem jó neki!!

Amúgy vidd el dokihoz, és olvass utána a neten. Én is ezt teszem most, van 2 db 3 hónapos cicánk mától. EGyenlőe disznószagúak, mert disznóolban éltek:-)

2011. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is egy hónaposan hoztuk el, és nincs semmi baja.

Képet légyszi!! annyira aranyos lehet :))

2011. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!