Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Hogyan kell gondozni egy...

SOS! Hogyan kell gondozni egy kb. két hetes kiscicát?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kb. 2 hetes kiscicát,mert az anyja elpusztult.Félig kivan nyitva a szeme,de szerintem vak,mert nagyon csúnyán néz ki..://

Frecskendőből már itattam egy keveset,de én 8-13 óráig iskolába vagyok,és akkor nem tudom gondozni..

Mire figyeljek oda?Hogyan gondozzam?Etetése?


2011. szept. 15. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy alap kivizsgálásra elviheted az orvoshoz és ő is biztosan el tud látni tanácsokkal :)
2011. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs lehetőségem elvinni orvoshoz,ezért kértem itt segítséget..:/
2011. szept. 15. 14:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Értem...Nos és sem vagyok pénzeszsák, de azt tudomásul kell "sajnos" venni, hogy a késöbbiekben oltani, féregteleníteni kell a cicust,illetve adódhatnak egyéb bajai.És akkor se fogod elvinni?( nem bántásból írom )
2011. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem a pénz a gond,nincs rá lehetőségem.

Tudnál esetleg mégis csak valami kezdetleges tanácsot adni?

2011. szept. 15. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem törölgesd a szemét,orrát kamillateás vattával. alakíts ki neki egy kis fészket. folytasd az etetését. azt sajnos nem tudom, hogyan lehet etetni, ha nem vagy otthon:( rakhatnál mellé vmi plüsst,amihez tud bújni,mint az anyjához
2011. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy olyasmi flakont, pl. ami hajfestékekben is van (olyan mint a cumisüveg, csak vékony csúcsos a vége), utána veszel bébitápszert, megfőzöd elkészíted a használati utasítás szerint, és megcumiztatod a kismaccsot, elméletileg szeretni fogja a kiscica.

Lehet kapni macskatejet is, ahol ilyen állateledelt árulnak, de az sztem nem olyan jó még kicsinek, vagy elmész állatpatikába, ott is kaphatsz speciális macskatápot.

2011. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szeme miatt nem kell aggódnod, a macskáknál 8 napos koruktól nyílik a szemük, valószínűleg pár napja nyiladozik neki, pár nap és teljesen kikerekedik. Ha kicsit nagyobb lesz és akkor is csúnya a szeme, veszel neki szemcseppet, pl. Tetrant és szépen rendbe hozza.
2011. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz a közelben anyamacskát akinek vannak kiscicái?Mert akkor lehetne ő a "pótmamája" és etetné,ellátná.Mondjuk lehet ha találnál is nem fogadná el nem tudom.Az a baj hogy hiába eteted,nem fogja megkapni azokat a dolgokat amik az anyatejben vannak.

Vegyél neki telpótlot.A hasát törölgesd meg egy nedves rongyal mint ahogy az anyacicák csinálják hogy wc-zen stb. De ha a keresőbe hogy kiscica gondozás/etetés stb.akkor sok jó dolgot kiad.

2011. szept. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Nekem is születtek nemrég cicáim és az ő szemük is csúnya

volt de most már szép mert kamilla teával tisztogattam. vegyél neki kismacska tápszert én is vettem és azóta sokkal elevenebbek sok sikert.:D

2011. szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarlak elkeseríteni, de a kismacskákat nehéz felnevelni. Ilyen korban 2-3 óránként etetni kellene, aztán masszírozni a hasát, ez váltja ki az ürítési reflexet. Aztán természetesen megtisztogatni, és melegen tartani...mindent, amit az anyamacska csinál. Nem könnyű, és sok időt igényel. Ha ezt nem tudod teljesíteni, jobb volna elaltatni, mert csak hosszú kínhalála lesz. Egyébként lehet kapni macskáknak-kutyáknak való tejpótló tápszert, azzal kéne etetni.
2011. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!