Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idős kortól lehet a...

Mennyi idős kortól lehet a kiscicákhoz nyúlni?

Figyelt kérdés

Mamáéknál általában tavasszal születnek kiscicák és ezuttal lehet hogy elhozunk egyet!Mivel ott kinti cica volt szeretném hámra szoktatni,de nem tudom majd milyen idősen lehet hozzájuk nyulni,hogy rátegyem.

Létszi segítsetek!


2010. márc. 23. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem az anyuci már az első perctől engedte hogy hozzányúljak a picikhez.nem lett semmi bajuk. DE ha nem olyan kezez az anya akkor szerintem várjatok kb.2-3hetet.

A hámot meg már mikor nagyobb lesz.

2010. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hozzájuk nyúlni születésüktől fogva lehet. A hámhoz nem tudok hozzászólni, még sosem próbáltam, nem is tenném. A cica szabad állat, eszembe nem jutna pórázon sétáltatni.
2010. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a szomszéd anyamacskája elhordta a kölykeit, mert megsimogatták őket...
2010. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
OK.Mivel én Pesten vagyok ő meg mamáéknál Hajdúmegyében ezért nem olyan közvetlen a kapcsolatunk.Úgy 4-5 hetes kortól gondoltam a simizést a szoktatást meg 5-6 hetestől.Azért köszike!
2010. márc. 23. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy hozzád mennyire van szokva a cica, hanem hogy általában mennyire szoktatták emberhez. Amolyan falusi módra tartják (kint van, adnak neki enni, néha megsimogatják), vagy folyamatosan ajnározott, többnyire valamelyik családtag ölében alvó macskáról van szó? Utóbbi esetben nyugodtan fogdoshatod a kicsiket a születésüktől fogva, sőt a macska sokszor igényli is, hogy valaki legyen ott vele szüléskor.
2010. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Három cica van ott, egy ivartalanított fiú és két nem ivartalanított leányzó.A fiú csavargós,de a lányok napi 4-5 órát is bent vannak.(kinti-benti cicusok)Nagyon szeretnék majd egy macsekot és ha szobatiszta lesz akkor valószínű,hogy megengedik a szüleim.Nagyon igénylik a szeretgetést és kint aludnak.
2010. márc. 23. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A cicók nagyon okosak. Tesómék egy idősebbet fogadtak be,lakásban van és már első perctől kezdve használta az almot. Ha a mamádék a picikkel sokat fognak foglalkozni akkor szelídek lesznek. de ha csak enni adnak majd nekik akkor vadabbak.
2010. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olyan 6 hetes korukban tudok a közelükben lenni és onnantól kb. egy hónapom van rá, hogy hozzászokjak az egyikhez,utána ha szobatiszta lesz jön fel pestre.
2010. márc. 24. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!