Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék átállni nyers...

Szeretnék átállni nyers etetésre, segítség?

Figyelt kérdés

Szóval a vacsi konzerv helyett adnék husit a cicáimnak-2db

Ez az étkezésük kb 1/4-ét tenné ki.


Kérdés: vacsira jó lenne egy ilyen menü nekik? 1 nyak, máj(egy egész ell nekik, v egy fél???), plusz egy db szív/zúza. Ez kevés, sok v elég, esetleg mást ajánlotok?


És: Mennyibe kerülne ez kb?


Köszönöm a válaszokat, most nem nyitnék vitát a nyersetetésről, szóval a vitás kommenteket lepontozom/eltávolíttatom, hasznos válaszoknak megy a zöld kéz :)


2011. aug. 15. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez rengeteg, ennyi nem kell egy cicusnak. :)

Én is hússal etetek a táp mellett, csak én megfőzöm előtte.


Nyakat nem adj nekik, semmilyen csontos husit, mert már nem egy macska halt bele.


Amit én adok: pulykaaprólék, máj, hal, zúza. Reggel és este hús, napközben táp. Egy evésnyi húsból elég kb. egy maroknyi is. Májat pedig hetente max. egyszer, mert vitamintúladagolásba bele is halhatnak.

2011. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az enyémek imásják a nyakat, meg a csontokat...hm, na mindegy, tehát írnál egy napi vacs menüt: h pl. ennyi máj, ennyi zúza...stb? Köszönöm.
2011. aug. 15. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt egy remek oldal hogyan tudsz átállni nyers táplálásra, vannak receptek is, átszoktatási módszerek. A csontokkal kapcsolatban, csak főve veszélyes mert akkor törik szilánkosra, nyersen nem. A macska ragadozó állat, áldozatait megeszi csontostól, mindenestől és semmi baja nincs tőle, nyugodtan adhatod neki.

2011. aug. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát nagyon átszoktatni nem kell őket, mert pont azért akarok átállni, mert meglátják h hús van nálam és szétszednek, főtten meg sem eszik amúgy :D
2011. aug. 15. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Az én módszeremet írom le. Nekem is 2 cicám van, sacc/kb. két évesek, mentettek. Reggel kapják a nyers húst, ez pulyka apróhús, majdnem színhús. A csirkésnél veszem a piacon. Apróra vágva adagolom joghurtos pohárba, kb. 10 dkg fér egybe, fagyasztom pár napig, utána kapják. Ezt felezem el nekik. Napközben előttük van a száraz, egy része Cat Chow, és van egy mix, amiben legalább 6 féle van, Whiskastól Friskiesig. Jutalomfalatot kapnak még hozzá. Ezt én az állatorvosunkkal megbeszéltem, mert oda jutottam, hogy egyáltalán nem akartak konzervet enni, pedig megvettem nekik a jó minőséget. Alig van székletük azóta, mert a ballasztanyag csak átfut rajtuk ugye. Gyönyörű fényes a szőrük, mozgékonyak, sokat játszanak együtt.
2011. aug. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ez nem kérdés,attól függ milyen fajta cicád van pl. ha maine coom akkor elég ennyi kaja,de ha más akkor túl sok.Mennyi idős?
2011. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is, te is olvasd el kérlek, amit a kedves előtted válaszoló linkelt, mert nagyon durva és nagyon igaz, és logikus.


Én erre jutottam: redukálni fogom a szárazat, kevesebbet költök rá, hiszen a legdrágább rc pocsék-szar helyezése meggyőzött, h minek is költenék ennyit egy tápra?!- amit eddig megtettem. Szóval fit and fun szárazat fognak kapni napközben. Reggel este pedig konzervet v nyershúst. Teljes nyers etetésre nem állok át, mert őszintén, én ehhez nem érzem magam elég jónak, és azért ha nem is mindig optimális mértékben de a kész kaják tartalmazzák a szükséges kiegészítő anyagokat! Amúgy eddig is sejtettem, h mondhatnak bármit a szárazkaja egy fos, hisz teljesen ellenkezik a macska eredeti ételféleségeivel, de gondoltam ha megveszem a drágát, akkor nem lehet baj. Sajnálom, de tévedtem, még jó h csak 10 hónapos és 2 hónapos cicáim vannak így nem sokáig mérgeztem őket :/

2011. aug. 15. 17:10
 8/10 A kérdező kommentje:
kettő utcai mix, egy 10 és egy 2 hónapos
2011. aug. 15. 17:11
 9/10 anonim válasza:
Ha utcai akkor nem kell agyontáplálni mert az van a génjeiben hogy kevés étellel is meg kell elégedni,2 két hónaposnak még könnyű átszoknia(de még nem ajánlatos legalábbis szerintem nem) de ne váltsad túl gyakran az eledelét,ezenkívűl neki még jobb ha gyári ételeket eszik pl.Purina One Junior 1-12 hónapos korig ajánlott ételét,de figyelj oda rá hogy ne legyen túlkényeztetve mert akkor pökhendi lesz, a 10 hónaposnak egyértelműen többet kell ennie az ételét meg messzebb rakjad a kicsiétől mert rá fog szokni hogy ellopja a kicsi eledelét, sokat kell vele játszani hogy ne legyen irigy a kissebbel szenben lehetőleg próbáld összeszoktatni őket, az étrendje meg lehet hús,de a zúzát darabold fel nekik.
2011. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Imádják egymást, és a kicsi lop a nagytól, a hülye meg hagyja :D Amúgy a kicsi is imádja a nyers kaját, és őszintén: a száraz tápban van a legtöbb szemét...annál még a konzerv is jobb, persze jó minőségű konzervről és jó minőségű szárazról beszélek. A kicsi meg nem kaphat több hústannál, mint amennyit rendes húsból felvesz. Pont most nyomtak be egy kis csirkemellet, épp főzök és adtam nekik egy keveset.


Amúgy így döntöttem: a szárazról nem mondok le, mert kényelmes és sokszor gasznos- ha pl bulizni megyek, és csak kiszórom nekik nem romlik meg. DE: mivel a teszteken a csodálatos Royal Canin ugyanúgy elhasalt már nem egyszer, mint bármelyik snassz táp, nem is fogok drágát venni. Fit and fun szárazat fognak kapni, napi egyszer simán, és egyszer beáztatva, ezenkívül egyzser konzervet(ebből jó minőségűt) és egyszer nyers husit v belsőséget.


Amúgy: a kajákat igenis váltogatni kell, nem is tudom ki találta ki h nem. Az állatorvos is mondta nekem, h kell. A szabadban sem esznek csak gyíkot...hopp egy gyík, hopp egy pocok, hopp egy más. Plusz ezeknek a tápoknak naygon eltér az összetételük, egyikben sok van valamiből, másból meg kevés. Így nagyon is váltogatni kell, de ezt józan paraszti ésszel az orvos nélkül is ki lehet találni csak kicsit el kell mélyedni az összetevőkben. Amúgy köszi a válaszod.

2011. aug. 17. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!