Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő után engedhető ki...

Mennyi idő után engedhető ki egz macska a lakásból?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves herélt kandurom. Eddig csak a lakásban lakott de most elköltözünk, kertes házba és kinn szeretném tartani. (lesy baba stb okok miatt). Mennyi idő kell elteljen h kiengedhessem? Amugy nagzon ragaszkodik hozzám ezzel nincs gond csak hát ugye a hely változik.
2011. aug. 21. 17:52
 1/5 A kérdező kommentje:
kérdező vagyok, ha egyszer kiengedem, és megszokja a kinti létet, ha visszvinném lakásba akkor mindig kiakarna menni? vagyis sirna ha nem engedném ki?
2011. aug. 21. 17:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekünk is volt egy cicánk, megvettük, utána még félévig volt lakásban tartva, majd mi is kertes házba költöztünk. Mi a mamámék mellé költöztünk, és a kerítést pedig kiszedtük, hogy az ne legyen köztünk, ha átmegyünk egymáshoz. Nekik volt 2 cicájuk ők kinti-benti életet éltek. Beköltözés után, 1hét múlva átmentünk ebédelni, addig bent volt a macskánk, és vittük a cicát is. Eleinte a konyhába, nappaliba szaglászott mászkált, majd pont jött a 2 macska haza, találkoztak összebarátkoztak. A nagyok kimentek őt pedig nem mertük kiengedni de nagyon nyávogott, és miután kiengedtük teljesen megváltozott. Eleinte nagyon félénken lépett egy lépést is, majd beletanult és nagyon tetszett neki. Az első hetekben csak pár órára ment ki, most (2év költözés után) már ott járunk hogy általában reggel kimegy, ebédre bejön kicsit, megint kimegy aztán csak aludni jön be, de nem mindig. Néha el is csavarog a másik 2-vel, de hamar hazajönnek:)

Szóval szerintem fokozatosan szoktasd hozzá a kerthez, és utána már nem lesz baj:)Bocsi a hosszú,untató válaszért:D

2011. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kiengedtük most mis is, de félt kicsit de tetszett neki.visszahoztuk , mert a másik 2 kinti macskája anyumnak morog rá nagyon. a kutyák meg, igaz elvannak zárva a hátsó udvarra de azért ugatnak, attol is fél. de most mind nyávog, h kimenne.kinn nem merem hagyni , mert a 2 macsek elkergetné. mi lesz vajon?mostmár minf kifog akarni lógni?
2011. aug. 21. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szeretne majd kimenni:) Jó lenne őt a másik két cicával is összeismertetni.

Nálam az van, hogy a 4 hónapost eleinte csak felügyelet alatt engedtem ki és főleg akkor, amikor a nagy cicám is ott volt(bent ők már összehaverkodtak). Feltettem őket a fára. A nagy ment egyre feljebb, a másik meg utána. Nagyon mókás volt.

Van egy kiskutyánk is, aki állandóan molesztálja őket, játszana velük és többször is láttam, hogy a kiscica felszaladt a fára, amikor elege lett.

Ezt nagyon fontosnak tartom, mert a fa egy biztos menedék neki.

A tiédnek is meg kéne tanulnia, hogy a kutyával merre hány méter, nehogy baj legyen. A nagy cicák is fogják őt tanítani, ha összeszoknak.

2011. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a sok jó tanácsot. a helyzet az, h most mi olyanok vagyunk mint a sátorosok. költöyünk ide oda. Van egz panel lakásunk, amit kiadunk bérbe, de mivel még nincs teljesen kész a házunk, másfél honapra kb anyuhoz költözünk házba syintén, de ott van a másik 2 macsek. nehéz ley eyt ay átmenetet a mi macskánknak megszokni és hát nagyon féltjük mert ő a szemünk fénye.
2011. aug. 22. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!