Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi okozza a benti cicák...

Mi okozza a benti cicák oltásával kapcsolatos vitákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még állatorvosok sem értenek egyet abban h benti cicákat kell-e oltani. Mi ennek az oka? Én beoltattam a cicámat, mert szerintem jobb a nyugodtság, mint hogy izguljak, de kíváncsi lennék, miért gondolja ezt az egyik állatorvos, a másik meg azt.


Mondjuk abban legalább egyetértenek h a kinti cicákat be kell oltani, de ezt a benti dolgot nem annyira értem, mert ok, kevesebb az esélye h elkapjon valamit, de azért van, nem?


Aki esetleg tud cikket ami az oltás ellen van az nyugodtan linkelje be nekem, hálás leszek érte.


Értelmetlen válaszokat lepontozom v törlöm, segítőkész, értelmes válaszokat felpontozom, akkor is ha nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez.


2011. aug. 22. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, feleslegesnek tartják, mert sokkal kisebb az esélye, hogy bármit is elkapjon egy benti cica, aki sosem jár kint. Bár szerintem az ember cipőjén, ruháján is beviheti a fertőzést. Én úgy vagyok vele, hogy jobb félni, mint megijedni.
2011. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Veszettség elleni oltásra gondolsz?


Nekem van egy cicám, aki jelenleg kinti-benti, a veszettség elleni oltást kapja rendszeresen. Más oltást nem kapott még. Nemsokára költözünk és csak benti lesz, de akkor is be fogom oltatni majd.


Igazából én úgy voltam az eddigi macskáimmal, hogy volt olyan, ami csak úgy odajárt enni, nagyon nem simogattuk, ők csak féreghajtót kaptak.

De volt olyan macskám is, akit rendszeresen ölelgettem, beengedtem, őket mindig oltattam.

Szóval lehet, hogy ebben sincs logika, mindenesetre én is biztosabbnak érzem, ha be van oltva a macsek.

2011. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem a veszettség oltásra gondoltam, mert arra még az én állatorvosom is azt mondta, h benti cicánál feleslges, mert hacsak én nem harapdálom veszetten, akkor honnan kapná el. Pedig ő oltás párti amúgy. Inkább a kombinált oltásra gondolok.
2011. aug. 22. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak lakásmacskám van, oltva. Ennek ellenére vírusos macskanáthája lett, enyhe lefolyású, két szurival megoldódott. A doki mondta, valami járványszerű lehet, mert aznap, mikor először voltunk, még két lakáscicát vittek ugyanezzel. Vagyis cipőnk talpán hazavittük. Azt az évi 4-5 e.Ft-ot rá kell áldozni.
2011. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is oltatom a benti macskám, de nekem van ki-be járkálós is. Ha csak a benti lenne, akkor is oltatnám. Levegőben terjedő betegségeket ablakban ülve is elkaphat.
2011. aug. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Máté Állatvédő válasza:
Én is úgy gondolom, hogy az ablakban ücsörgő, illetve a cipőkkel játszó cicákat jobb beoltatni. Szerintem azért van a vita, mert nincs két ugyanolyan lakáscica. Van akit tényleg a szél sem ér és van aki a lépcsőházba is kisétál ha úgy tartja úri kedve. A kettő között nagy különbbség van.
2011. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2011. aug. 23. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!