Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a macskának csontot adni?

Lehet a macskának csontot adni?

Figyelt kérdés
Ami megmaradt hús a csonton, gondoltuk szívesen megenné. Adhatunk neki? Vagy valami baja lehet tőle?
2011. aug. 22. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt páromék mindig odaadták a megmaradt csirkecsontot a macskáknak. Szárnyát, mellét, combcsontot, mindent. Megették, és semmi bajuk nem volt soha
2011. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet baja tőle.. nekünk műttetni kellett a kutyánkat mert valahol a belébe egy csontdarab megakadt. Bár mi mindig odaadjuk a kicsi csontokat a cicának.
2011. aug. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze lehet nekik csontot adni, hiszen a madarat,egeret se filézik ki előtte! :)

De ne nagyokat,és olyat ne,ami hegyes(pipiben is pl), nehogy megszúrja!

Az előfordulhat,hogy beleragad a fogába,vagy ilyesmi, de ez más kajánál is előfordulhat.

2011. aug. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Fajtája válogatja....A brit rövidszőrűnek (vízgáz reklámban szerepel) pl. még tejet sem lehet adni, mert laktóz intoleráns. Nekem parasztmacskáim vannak, a szart meg az egeret is megeszik, nemhogy a csontot.
2011. aug. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja. Nekünk van három, abból kettőnek nyugodtan adhatunk, a harmadik akármilyen csontot kap, valahogy mindig beakasztja a foga közé, többször próbálkoztunk, de mindig csipeszes kiszedés lett a vége. Most már nem próbálkozunk vele, ő nem kaphat.
2011. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a gyenge kisebb csontokat, ami nem hegyes. Egyszer odaadtam a macskámnak egy csirkecombot, 10 percen át fuldoklott benne, be kellett nyúlnom a torkába hogy kiszedjek egy beleszúródott csontdarabot, elején még szétkarmolt harapott, minden, de a végén már meg sem mozdult, azt hittem meghal akkor, de végül kiszedtem nagy nehezen. Azért ezt senkinek nem kívánom hogy átélje, rettenetes volt. Inkább szedd le neki a csontról a maradékokat és csak azt add oda.
2011. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi oda szoktuk adni neki, lerágja róla a húst és a porcokat, a többit meg otthagyja.
2011. aug. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

22:01! parasztmacska, ezen sírok a röhögéstől, de legalább ma is tanultam valami újat:D:D


Na de a kérdésre válaszolva az én parasztmacskáim:D is mindig kapnak csontot ha olyat eszünk eddig semmi bajuk nem lett tőle (csirkecsontot szoktunk adni nekik), de ezek egyébként tényleg megesznek mindent, nem válogatósok.

2011. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bízz a macskában, szakértő a témában! :)

Amit meg tud enni azt megeszi.

Előfordulhat hogy kisebb szúrós csontok beleakadnak a szájába/fogába, de volt olyan macskánk amelyik a halhulladékot is megette.

2011. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elvileg azt mondják, h nyersen kell adni nekik, mert a sült főtt csont szilánkosan törik és a foguk közé akadhat, v a torkukon, ám ez nem jellemző, valószínűleg van egy elenyésző kockázata a dolognak. Én is odaadom nekik, mjuk nyersen jobban szeretik a dolgokat de a főtt csontot is megeszik!
2011. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!