Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy a vörös cica...

Igaz az, hogy a vörös cica csak fiú lehet, a három színű pedig csak lány?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, genetikai okai vannak ennek, és - valóban - ha visszagondolok eddigi életem macskáira, a vörösek mind fiúk voltak, a három színűek mind lányok.

... Mégis, szeretném, ha vki megerősítené vagy elvetné ezt az információt - ugyanis nem szaklapban olvastam, csak egy macskatartó ismerősömtől hallottam, és így nem vagyok biztos 100%-ig a helyességében.


2008. márc. 7. 10:19
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Nem igaz. Én mindkettőre láttam ellenpéldát.
2008. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe még bele sem gondoltam.

Nekem idáig 2 vörös cicám volt (fiú)és kettő ami háromszínű(lány).Érdekes.

Mivel az előttem szóló látott már ellenpéldát, ezért valószínű,hogy véletlen volt csak.

2008. márc. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
nekem is két vörös /fiú cicám volt/ a szomszéd 3 szinűje lány hm...
2008. márc. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Látom, sokakat érdekel a kérdés :) ... Nos, én még soha nem találkoztam vörös színű lány cicával és három színű fiúval sem, és ha jobban belegondolok, vhogy fura is lenne, ha egy lány cica vörös lenne... Tudom, ez így hülyén hangzik, meg miért ne lehetne? ... De vhogy mégis tiltakozik bennem ez ellen vmi :S ... Butaság, ugye?

Kíváncsi lennék, hogy az első válaszadó mennyire biztos a dolgában. 100%, hogy látott ellenpéldákat KÖZELRŐL? Fontos lenne! Egy ismerősöm miatt. Kiscicát (lányt) szeretne, szóba került egy pár hetes vörös baba cica, akiről azt mondta a gazdája, hogy kislány. Ugye, ilyenkor még nehéz megállapítani a nemet, talán tévedett. Az ismerősöm mindenképpen kislányt szeretne, ezért fontos megtudni, vörös cica lehet-e egyáltalán nőnemű.

2008. márc. 7. 22:28
 5/24 anonim válasza:
100%
Én láttam már vörös lánycicát,de háromszínű fiút még soha.Viszont volt egy vörös macsink,Ő vörös fiú volt,mamámnak is van vörös kandúrja,3színűből eddig csak lányt láttam.
2008. márc. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem az első cicám vörös volt és fiú, a mostani pedig háromszínű (fehér,cirmos,vörös) és kislány:) Amikor megvettük a mostnait, mondták, hogy ha hromszínű tuti lány, de a vörösökről nem tudtam, hogy fiúk.
2008. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a wikipedia-n találtam:

A hímek általában sterilként születnek. Azok a példányok, melyek mindenütt vörösek, többnyire hímek (nagyjából 3:1 arányban). A vörös színű hímektől származó nőstények, egy almon belül általában teknőctarkák vagy vörösek[78].

2008. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

NA az eleje lemaradt:

A teknőctarka és calico macskák általában nőstények, mivel a mintázat a különböző X kromoszómák hatására alakul ki. A hímek általában sterilként születnek. Azok a példányok...

2008. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%
Sok macskám volt, és a barátaimnak is. Sosem volt vörös lánycicám, csak kandúr, de fontos, hogy nem foltos, nem csak itt-ott vöröses, hanem valóban az a tipikus vöröscirmos tigrismintás. Na azok fiúk!
2009. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
88%
Ezt én is hallottam, de nem hinném, hogy igaz lenne. Nekünk eddig három vörös cicánk volt, abból kettő fiú, egy lány. Három színű cicából is sok volt, rájuk nem emlékszem már, jelenleg egy ilyen van (vörös-fekete-fehér), ő lány.
2009. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!