Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanításról kérdeznék....

Ivartalanításról kérdeznék. Mi és hogyan?

Figyelt kérdés
Ivartalanítás közben a gazdi ott lehet a váróban, vagy elküldik? Mennyi ideig tart? Mennyi idő után lehet hazavinni a cicát? Mire kell odafigyelni a műtét előtt és után?
2011. aug. 25. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem a logikád, miért küldenék el a váróból? Az azért van, hogy ott várakozzanak...
2011. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem küldenek el. Nekünk a lánycicánk műtétje fél óráig tartott, úgyhogy szépen megvártuk a váróban.


Egyébként meg semmi extra dolog nincs vele. Műtét előtt nem ehet, nem ihat. Mi kaptunk műtét utánra gallért, bár állítólag a macskák 90%-a nem piszkálja a sebét, mi pont beleestünk a maradék 10%-ba, úgyhogy jól jött.


Műtét után egészen addig nem kaphat enni és inni, amig ki nem kómált teljesen.


Mi 10 nap múlva mentünk vissza varratszedésre.

2011. aug. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem műtét előtti este be kellett vinnem a kórházba, és másnap délután mentem érte, mikor már magához tért az altatásból. És azért kellett már este bevinnem, mert nem szabad ennie műtét előtt kb. fél napig, és a doki azt mondta, nem bízik a gazdikban, volt aki adott enni, hiába tudta, hogy nem szabad.
2011. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a műtét hossza függ attól hogy fiú vagy lány macskád van. A kandúr macska ivartalanítása kb 20-30 perc vagy rövidebb. a nőstény macska kb 45perc-1óra altatással, borotválással együtt. sztem fogják mondani hogy mikorra lesz kész és mikor mehetsz érte. műtét után elvileg már viheted haza, de még valószínű aludni fog, és még utána is kábult lesz pár órát, de lehet még másnap is szédelegni fog, ez egyedileg változó és függ attól is mennyi altatót kapott.műtét előtt 6 órával már ne kapjon enni csak vizet ihat. műtét után akkor ehet ihat ha teljesen magánál van, de amúgy magától oda fog menni a tányérhoz ha éhes-szomjas lesz. amig magához tér addig érdemes egy csendes, nem túl hideg, nem túl meleg helyre tenni és nem piszkálni. De ezeket mind megkérdezheted a dokitól is, biztos válaszol:)
2011. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Ez orvostól függ. Enni már előző este nem kaphat, inni pedig a műtét előtt 4 órával. Az a rendelő, ahová én szoktam járni reggel veszi be a cicákat és délután adja ki, mert ők mindig megvárják, hogy felébredjen a cica, csak akkor adják ki, ha tényleg semmi gond nincsen. Nagyon lelkiismeretesek és árban sincsenek elszállva (Pesti és Pest megyei viszonylatban)
2011. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ fiú v. lány a fiú: kb.10000 ft a lány: 15000-20000 ft . ott maradhatsz nyugodtan. Ha fiú semmi baj sem lesz a műtét után ha pedig lány akkor oda kell figyelni rá. nekünk is van fiú és lány cicánk. A fiú műtétjé kb. 15 perc a lányé kb. fél- 1 óra
2011. aug. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ugyan az vagyok: ne etesd előtte 12 órával , 10 perc után hazaviheted.
2011. aug. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nőstény cicánkat tavasszal ivartalaníttattuk, délután fél 3-ra vittük, az nap már nem kaphatott enni, reggel még ihatott, utána elvettük előle a vizet. 20 perc alatt meg volt vele a doki, megvártuk váróban. A doki 2-3 óra elteltével saccolta az ébredést, a miénk este 7kor ébredt fel, kb. 4-4,5 órával a műtét után. (Mondjuk ő nehezen is aludt el..) Nagyon oda kell rá figyelni mikor felébred, nem tud majd járni és fájni fog a sebe (ha nőstény) sokszor eldől, vidd biztonságos helyre a cicát ahol nem ütheti meg magát. Nagyon akar majd menni, nem tud... a miénk fél óra próbálkozás után úgy döntött inkább alszik, a fejét és az oldalát támasztani kellett el ne dőljön, olyankor nyávogott ezerrel, húzódott a seb és fájt neki. Nagy nehezen elaludt, reggel már jobban volt. A miénknél volt egy kis "gond" a műtétet követő 2 napban (nem akart enni-inni) de megoldottuk, normál esetben a cicák másnap már esznek. Viszont csak akkor lehet adni neki, ha már stabilan jár és mozog.
2011. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nekem nagyon korrekt, jófej dokim van, 8000 lett volna a műtét ára de csak 6000-et kért.. :) És 2 hét után mentünk varratszedésre.
2011. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
mi két nőstény cicánkat ivartalanittatuk egyszerre, ha jól emlékszem másfél óra volt a 2 műtét. azután mi azonnal vittük őket haza, már otthon ébredeztek. vigyázni kell mig teljesen fel nem ébrednek, nem is ihatnak, meg nem fulladjanak.
2011. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!