Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusról kérdeznék . Hosszusz...

Kutyusról kérdeznék . Hosszuszörü Havanyézt milyen időnként kell kifésülni és fürdetni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hetente kétszer alaposan ki kell kefélni, majd át is kell fésülni. Ehhez a ritkafogú fésű a legalkalmasabb.Amúgy kefélés előtt érdemes a szálak végének behasadozását megelőző oldattal kezelni a szőrzetet. Azt, hogy a havanese-t mikor kell fürdetni azt nem tudom, mert még nem volt ilyen kutyám, de a kutyákat átlagosan évente 2x-3x kell fürdetni, meg ha belefekszik valami piszokba, vagy sárba. Szerintem kérd ki egy tenyésztő tanácsát.
2011. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hetente minimum 2-3 alkalommal nagyon alaposan ki kell fésülni.

Fürdetni meg 2 havonta elég. Szerintem nem szükséges ennél sűrűbben, mert a bőrének nem tesz jót.

2011. febr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hetente háromszor ki kell fésülni, de fürdetni nem szabad túl gyakran. Elég kényes kutyus, uh a fürdetéshez sem jók az olcsó termékek mert tönkreteszik a szőrét és kiszárítják a bőrét. Kozmetikába sem árt háromhavonta elvinni, ahol levágják a körmét, kitépik a füléből a szőrt és rendbe teszik egy kicsit. A szőrét folyamatosan ápolni kell, mert ha nem foglalkozol vele úgy összecsomósodik, hogy teljesen rövidre le kell vágatni. Egyébként nagyon ajánlom, nagyon édes és okos kiskutya:-)
2011. febr. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!