Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig él egy átlagos macska?

Meddig él egy átlagos macska?

Figyelt kérdés

Meddig él egy átlagos macska?

Kandúr cicus.

Egy kicsit vad de csak akkor ha játszhatnéka van!!


2011. aug. 25. 16:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
39%

8 év körül +-

ha nem vesszük számításba, hogy bármikor elcsaphatja egy autó vagy ilyesmi.

2011. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan 14-20 évig is elélnek, ez attól függ milyen fajtájú a macska.

Különböző fajtáknál változó lehet az életkor, valamint az is, hogy milyen betegségek a gyakoriak annál a fajtánál.

De egyébként azok a macskák, amiket bent tartanak a lakásba, azok tovább élnek, mert kisebb a kockázata annak, hogy valamilyen fertőzést elkapnak, vagy harcba keverednek.

2011. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sima házi cica, nőstény, és most 13 éves.

Ez állítólag elég öregnek számít, de nem látszik rajta! Egészséges, vadászik, felugrik bárhova (habár elég lusta, szóval ezt csak akkor teszi, ha pl. ennivalót remél érte :P)...

Remélem még nagyon sokáig fog élni, és nem lesz semmi baja. :)

2011. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
70%

A macskák és az emberek életkorának összehasonlításához általában egy évet 7 macskaévnek feleltetnek meg. Mivel azonban a macskák 2 éves koruk után lassabban fejlődnek az embernél, a skálát módosították, egy emberi évet 4 macskaévnek számítva.[72] Egy 7 éves példány középkorúnak számít, egy 10 év feletti pedig már idősnek. Az első hónapok összehasonlítását a különböző forrásból származó táblázatok rendszerint másként végzik el, így erre az időszakra vonatkozóan hozzávetőleges értékekkel érdemes számolni


nem csak a google, de a wikipédia is a barátod :D

2011. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: Én is a wikipédiáról néztem meg!

(2. voltam)

2011. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ! Egy szoba cica el élhet 20 évig is de egy kinti az kb. 14 évig. De ez a tartás-tól is függ a cica fajtája meg mennyire erős a szervezete. :) Sok boldog évet kívánok neked és a cicádnak is! ;)
2011. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Az én macskám még csak 1 éves múlt...ő is sima házi macska!

Én vele úgy vagyok,hogy bent is van meg kint is van!!:D

Remélem sokáig fog a családhoz tartozni!!

Nagyon imádni való macska!!:D

2011. aug. 25. 17:01
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
15-20 év a benti cicák átlagéletkora, kinti cicáké 6, mivel sok már azelőtt meghal h 1 éves lenne, sokat elüt az autó, v fertőzést kap a harcok során...
2011. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Remélem nem csak hat évig fog élni!!:(

A macsekom nagyon harcias macska!!:P Főleg ha unatkozik.

Nagyon fél az autóktól...még a miénktől is!:D

2011. aug. 26. 08:17
 10/35 anonim ***** válasza:
79%

Kinti macskáknak dehogy 6!

Az én macskám most 6 éves és él és virul, teljesen egészséges eddig semmi baja sem volt!

A lényeg, hogy mindig kapjon rendes macskatápot, szerető gondoskodást kapjon és a szőrét is ápold hetente vagy kéthetente legalább egyszer!És akkor a cicus imádni fog :)

(még mindig a 2. voltam :D)

2011. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!