Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egyhavi macskat...

Mennyibe kerül egyhavi macskatartás?

Figyelt kérdés

A fiaim szeretnének macskát (én kevésbé), milyen kiadások vannak havi szinten?-oltás, macskakaja, alom, stb.


Köszönöm!


2011. aug. 31. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: oltás évente kell, 3 é 4 e. között van. Féreghajtás negyedévente, 250-500 között egy tabletta. Alom 300Ft-tól a csillagos égig, hetente kell cserélni a sima almot, a szilikagélest havonta. Én nyershússal etetek, a csirkésnél veszem a pulykanyesedéket, 850.-/kg, kb. 10 adag kijön belőle, vagyis kb.2,5 e. Ft/hó. Emellé még száraztáp is van, a közepes minőséget veszem, az kb. 1500.-Ft/hó. Jutalomfalatot is veszek, 400.- Ft körül van egy doboz, de az elég egy hónapig (Rossmann-os).

Szóval, min. 6 e FT/hó. Ja, és ha kijárós, vagy le akarod vinni sétálni, Frontline csepp kullancs és bolha ellne, 2 e Ft/hó. És számítani kell esetleges betegségre is, mivel nekik nincs TB-jük, röpködnek az ezrek azonnal.

2011. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
És egy tanács: az oltásról ne hagyd magad lebeszélni. Nálam az egyik csak lakáscica, soha nem volt kinn, két hete mégis macskanáthás lett, vsz. cipőn hoztuk be a fertőzést. Mivel oltott, így két injekcióval megúsztuk, a kettő 8 e. Ft volt.
2011. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm :)
2011. aug. 31. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És még mindig az első vagyok: az ivartalanítást kifelejtettem. Bár az egyszeri költség, de nősténynél 10-15 e Ft, kandúrnál 6-8 e.Ft. Ha eldöntöd, hogy engedsz a "zsarolásnak" :), mentett cicát vigyél. Rengeteg kidobott, elhagyott kis lény van, egynek adjatok esélyt. Úgy kaphatsz olyat is, aki már ivartalanított. Nekem így lett kettő.
2011. aug. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Első hozzászóló!

Miért a csirkésnél veszed a nyesedéket?

Nincs felétek állatkereskedés? Mert ott olcsóbb jóval, kb. 450 ft/kg

A száraztáp pedig, ha 1500-at szánsz egy kilóra, azért már prémiumot is kapsz, pl. a webkutya.hu-n a 7 kg-os Orijen 1200 valamennyire jön ki 1 kg:)

Egyébként boldog cicád lehet:)

2011. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 10 ezer forintba kerül havonta, mert visszatérő betegsége van a cicámnak ami miatt csak speciális gyógytápot ehet. Sajnos ilyesmi is előfordul, jobb ezt is belekalkulálni.
2011. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tegnap 23:57-nek: 1. vagyok. Azért a csirkésnél veszem, mert az friss színhús, sem csont, sem bőr nincs benne. Csak össze kell aprítani és fagyasztani. A szárazra azért írtam közepes minőséget, mert RC 2 e. Ft körül van, nagyban nem tudnám megvenni, mert nincs helyem tárolni. És köszönöm a cicatartási dícséretet, én is azt szoktam mondani, magamnál szeretnék macska lenni :)))
2011. szept. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én két macskára öltök havi 10-11ezret plusz az éves oltások és az ivartalanítás, és a féreghajtó- ami nem sok és ugye első nagy összeg- kb 20 ezer a dolgok beszerzése!
2011. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

attól függ hogy honnan van a cica..mert ha befogadott akkor az elején sokba kerül...én most fogadtam be egy cicát 4hete van nálam és eddig kb 20000Ft-omba került .kivizsgáláson volt kapott bolhairtót,kullancsirtót, féreghajtót:2300Ft

eddig két zacskó Whiskas Juniort evet meg...mert az elején diétáznia kellett rizst ehetett párolt csirkével..kapott egy almos dobozt,tányért,ment a hasa ezért jó sok almot elhasznált...szilikonos macskaalmot ami kb 3000ftba kerül (5l-es)

ma vissza kellett vinni az orvoshoz.védő oltás újabb féreghajtás 6800Ft és 3hét múlva ezt ismételni, utána évente...én mindenhova viszem úgyhogy még saját hordozót is vennem kell neki...

2011. nov. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!