Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Általános érdeklődés a macskat...

Általános érdeklődés a macskatartás ill. gondozása iránt. Segítesz?

Figyelt kérdés

Mivel eteted a macskádat? Mi a macskád étrendje? Milyen márkát tartasz megfelelőnek egy macska gondozására? Milyen játékokat vettél neki? Milyen a macska helye? Jónak tartod a Whiskas tápokat és a többi macskakaját? A fekhelyét hova tegyem házban/szabadban? Milyen tálat vegyünk neki? Milyen tejet vegyek? ha valami kihagytam kérlek írd le azt is! Szeretném ha mindene meglenne!


Van egy 1-2 hónapos lány kismacskám egy egy 10 hónapos kandúr macskám.


2011. júl. 12. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a tál legyen széles, hogy ne bántsa a bajuszt, és elég nehéz ahhoz, hogy ne csússzon, amikor eszik.

Tehéntejet szoktam adni, igazit, egy csepp mézzel néha.

Szívet adok nyersen, fogmosás helyett. Megfőzök zöldséget gabonát csirkefarhátat össze. Vagy Rossmannos kaja, azt szereti. Wishkas kimérős szárazeledel. Macskavitamin néha.

Szeretik a tisztára mosott keményre tömött igazi vászon bevonatú párnát, és van egy kis darab báránybőre, arra melegen is ráfekszik, mert szigetel. Fa legyen, amire mászhat, és fű, amit egyen.

2011. júl. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tekla gyöngyökkel szokott "focizni" a kerámiaburkolaton.
2011. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felix alutasakosból eszik reggelire 1/3-ad tasakkal,este 1/3-ad és másnapra a 3. harmadot...szárazat eszik mellé,jelenleg friskies-t,de tervezem jobb minőségűre váltani...játékokból sok van,de nem igazán szokott játszani,néha rájön és akkor lökdösi a labdát,zsinórokat ha talál azokra rákap :)

Olyan helyre tedd a fekhelyét ahol látod,hogy sokat fekszik,mert az jó neki és akkor oda fog továbbra is feküdni...

Tejet amúgy nem igazán szabad,mert fosnak tőle,bár nekünk egyik kandúrunk imádja és őt már nem hajtja meg...esetleg vehetsz laktózmenteset...játékból vegyél neki labdákat,egereket,kaparófa,zsinóros cicajáték,tálkából kell neki egy a szaftosnak egy a száraznak és egy a víznek/tejnek.

2011. júl. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én nagyon sokat tanulmányoztam ezeket a dolgokat. Whiskast felejtsd el! A legmegfelelőbb tápok: acana(min. 65%hús), orijen. És mielőtt vki ledöngölne h miért a legdrágább tápokat ajánlom: nekem egy macskának, aki 6 kiló és sokat is eszik- de nem kövér csak nagy- egy hónapra 3500 a táp, mert kimérve veszem. Szerintem ez nem horror összeg. Ezen kívül konzervet adok neki este, de most gondolkodom azon, h váltok nyers májra, meg nyakra, meg aprólékra, mert imádja ezeket és sok benne a hús is.


Fekhely: az enyémnek egy horgásszék meg a fotelek meg minden, de mostanában mellettem alszik a földön, szerintem a meleg miatt jön ő is a ventillátorhoz hűsölni.


Játék: az enyémnek egy ketrec labda a kedvence amiben van egy plüss egér, kb 800 huf lehetett, de szeret minden labdát, és azt a horgászbotos játékot is. De olcsóbb verziók: kindertojásnak a dobozába pár kavics, alufólia golyó- de ez után takarítani kell, mert ha végzett a játékkal, atomjaira szedi, papír galacsin, azt is szétszedi...stb.


TÁl: porcelán, mert nincs mellékíze és könnyű tisztítani


Tej: laktózmentes, mert nem tdhatod h érzékeny-e a rendesre, erre amúgy nincs feltétlen szüksége de az enyém imádja!


Kaparófát vegyél, mert úgy nézem kinti benti cica lesz és akkor a karmait nem vághatod, úh kell egy b megoldás a bútoraid megoldására.


Vegyél macskasprayt mert egy dolgot a cicákról tudni kell, ha vmit egyetlen egyszer megengedsz, onnantól vége van. Szóval a tiltott zónákat fújkáld körbe a riasztó spray-vel.


Fésű- ebből van sokféle.


JA a fekhelye sztem házban legyen, mert ha bent lehet amikor lehet akkor kevésbbé lesz csavargós stb.


Alom: szilika géleset ajánlom, mert szagtalan.


Remélem segítettem.

2011. júl. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!