Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudom h fura kérdés de mégis...

Tudom h fura kérdés de mégis fel kell tennem. Hogy lehet/milyen több macskát tartani? :$

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy akkor az eggyiket jobban szereted a másiknak meg ez rossz mert akk csak az eggyikkel foglalkozol meg egy tud az öledben ülni meg stb. Ezek nem akadályok?

Köszi minden normális választ!:)


2011. szept. 1. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi különös. :D Ugyanúgy fogod őket szeretni. ^^ Max. az egyiket többet szeretnéd simogatni. :D De, mivel a cica olyan állat, hogy "azt csinálok amit akarok" lehet, hogy az akit simogatni szeretnél menekül tőled mert nyugit akar, a másik pedig úgy dörgölőzik, hogy majd felborít. Ha, az egyiket simogatod és a másik is odajön irigykedni, ne lepődj meg ha azon kapod magad, hogy egyszerre 2 kézzel simogatsz! :D (1 cica 1 kéz)
2011. szept. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ezzel a logikával 2 gyereked se lehetne...
2011. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem a kutyákkal van így de eddig én se hittem el,hogy senki nem szereti az egyiket jobban mint a másikat de tényleg,egyformán szerethetőek,nem lehet egyikkel sem kivételezni.az egyiket ezért, a másikat azért lehet szeretni,sztem nem problémás
2011. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem négy cicám van, és mindet ugyanúgy szeretem, azért szoktam az egyiket többet simogatni, mer puhább a szőre :D
2011. szept. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hell-ikon ***** válasza:

Nekem 3 macskám van és mindegyiket egyformán szeretem, szeretgetem.

Ugyanakkor mivel meglehetősen függetlenek és önállóak a "simogatás rendje" az leginkább csak tőlük függ. Vannak időszakok amikor az egyik jobban igényli a társaságom miközben a másik kettő rám sem hederít és max. csak kajánál látom őket... és ez így felosztva a három macska között egész évre.:D Tavasszal az egyik igényli jobban a szeretetemet, nyáron a másik, ősszel hirtelen lehűléskor egyszerre mindegyik (fázik a sej-hajuk és mindhárom hozzám bújik a takaró alá melegedni:D), télen meg a harmadik.


A figyelmem egy-egy macska irányába akkor szokott aránytalanul eltolódni, ha egyikük beteg. Épp most estünk át egy ilyen időszakon, a legidősebb macskám felső légúti betegségben szenvedett 3 hétig mire sikerült kigyógyulnia belőle. Persze ilyenkor a beteg macska a több figyelmen túl a legfinomabb kajá(ka)t kapja (pl. a mostani esetben kárászt párolva mikróban mert csak ezt volt hajlandó megenni), míg a másik kettőnek ilyenkor be kell érnie a szokásossal esetleg egy-két falat plusszal abból amiből a betegnek is adnék. Ilyenkor azért szokott némi lelkiismeret furdalásom lenni.


-OFF-

Nem értem, ha megemlítem egy élőlény hátsó fertályát vicces formában, akkor annak miért kell feltétlenül fennakadnia a trágárságszűrőn a hozzászólásnak... a pi.csa nem feltétlen kell, hogy káromkodás legyen, szerintem.

-ON-

2011. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 macskám van és nem szeretem őket egyformán, aki ilyesmit állít hazudik, úgy értem magának is, nem meri bevallani, természetesen iszonyúan szeretem mindkettőt, és egyformán bánok velük, játszom velük, stb. De a szülők és nagyszülők sem egyformán szeretik a gyerekeiket/unokáikat!!!! Más kérdés h ez nem kell h meglátsszon.

Persze sok ember tényleg magának sem vallja be h igenis nem lehet kér élőlényt ugyanúgy szeretni, itt van pl az az egyszerű ok, h két macska annyira különböző mint két ember!! A barátaidat sem szereted ugyanúgy, v ugyanannyira.


De ez nem olyan dolog ami objektíven mérhető. Mondok valamit az egyik macskámat egy 10-es skálán végtelenül a szeretem, a másikat meg végtelen plusz eggyül, szerinted hátrány szenved az amelyiket kevéssé? NEM. Szóval ez ne tartson vissza!

2011. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4 cicám van. És - nem hazudok - egyformán szeretem őket. De mindegyiket más-más tulajdonságáért. Jó velük lenni, főleg egy rosszabb nap után hazajönni hozzájuk, kész lélekterápia.
2011. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20 macskám van! Mielőtt valaki megkérdezné, nem tartok menhelyet, de nem volt szívem magára hagyni a kidobott cicusokat. Mivel szerencsére rendezett, jó anyagi körülmények között élek, ezért gond nélkül tudom őket ellátni. Nincs olyan, hogy az egyiket jobban szeretem, mint a másikat. Ez hülyeség!! Kérdezd csak meg magadtól! Van benned annyi szeretet, hogy tud több macskát is szeretni? Bennem van. Gondoskodsz róluk, és hagyod, hogy körülötted legyenek. Megsimogatod őket, játszol velük. Vagy csak simán szólsz hozzájuk, ha meglátod őket. Általában mindig van társaságom a kertben. Ha kiülök átlapozni egy magazint, akkor általában ők is ott vannak körülöttem. Lefekszenek mellém, vagy csak ott vannak a közelben. Télen ragadósabbak. Ahogy jön a hideg, úgy jobban hozzád bújnak. Télen-nyáron bármikor bejöhetnek. Nem érzem tehernek, hiszen elég nekik, ha ott lehetnek veled. Ha meg kényeztetésre vágynak, azt úgyis éreztetik veled. A kutyáim is elfogadták a cicákat.
2011. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mindegyiknek megvan a maga tulajdonsága, ami miatt szeretni lehet őket. Ha több macskád van, az nem azt jelenti, hogy mindegyiknek egyformán van kedve egy időben hozzád dörgölőzni, játszani, vagy az öledbe feküdni.
2011. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!