Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek van brit cicája, írja...

Akinek van brit cicája, írja le a tapasztalatait. Milyen természetük van a cicáknak? Azt hallottam, hogy kint is lehet tartani őket. Ez tényleg igaz? Be kell őket oltatni? Hirtelen más kérdés nem jut eszembe, várok minden tapasztalatot!

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:


[link]

2010. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszike! Ezt már elolvastam. Csak saját tapasztalatra, véleményre is kíváncsi lennék. :)
2010. jún. 23. 21:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk kettő brit cicusunk van panelban! Nagyon nyugodt, okos cicák, bár néha rájuk jön a roham és akkor megy a futkározás a lakásban! De ez normális! :D Csak ajánlani tudom végtelenül jó természet, kedves, okos, barátságos! Oltani kell mindenképpen, hiszen hiába tartod bent te a cipőddel hazaviheted a bacikat! Én nem raknám őket ki udvarra, ők nem oda való cicák! Meg el is lopnák, amilyen ez a világ! Ha nagyon anyagiaskodunk, ugyebár nem olcsó macsekok, ha kint van el is mehet akár...

Ha érdekel még vmi írj nyugodtan!

2010. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ! :)

Szívesen tartanám a házban, de anya nem engedi sajnos. Ezért gondoltam, hogy talán a garázs, vagy a pince éjszakára jó lenne. Természetesen minden kialakítva neki, hogy jól érezze magát. Napközben meg próbálnám valahogyan úgy "nevelni", hogy ne legyen csatangolós, inkább legyen a környezetünkbe. Bár nem tudom cicánál ez kivitelezhető-e... :)

Van 2 házi macskám, az egyik 6 éves lány /de ivartalanítva van/, valamint egy 1 éves kis kandúr, akit úgy fogadtunk be pár hónaposan, mert éhen halt volna... Ez a kis kandúr elég eleven "vad" cica, de ellenben annyira hálás. A nagy macska nem foglalkozik annyit velem, mint a pici.

Na de nem is az a lényeg, hanem, hogy a kis kandúr egész nap elvan inkább a garázsban, vagy ha kimegy, akkor az erkély ajtónkhoz lefekszik, és ott alszik.

De aggódom is, hogy nem tudom nem-e bántani a kis brit cicát? Szerinted? Azon gondolkodom, hogy talán lenne annyira okos, ha netán bántani akarná, akkor leszidnám és tanulna belőle?

Jaj egyfolytában ezen őrlődöm... Mert annyira szeretnék egy brit cicát /kb. 1 hét múlva megszületnek/, de nem tudom mire számíthatok.

Az oltás hány részből áll? Milyen sűrűn kell vinni?

Bocsi a sok kérdésért. :)

2010. jún. 27. 11:05
 5/9 A kérdező kommentje:
* bántaná :)
2010. jún. 27. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi egy 7 éves kandúrhoz szoktattunk egy picurkát! 2 hónapig "ketrecben" lakott a pici, mire már nem fújt rá a nagy! (Ketrec alatt értem: 2 összecsukható rekesz összefogatva, alom, kaja elfért benne és óránként kiengedtük játszani!)

Érezze a nagy cica, h ő is ugyanolyan fontos! Valahogy próbáld megoldani,h benti cica lehessen, mert szerintem vki el fogja vinni! :( Brit cicus inkább szoba cica! Szerintem! A kezdő oltást ha jól emlékszem 2 darabban kapta meg, azóta mi évente egyszer visszük, de mondom ők csak bentiek, panelos cicák!

2010. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszokat! Én is ilyen "ketreces" módszerre gondoltam.

Hát én nagyon igyekszem, hogy ha meglesz a cica, akkor itt bent lehessen, de nehéz ügy, mert anyának rossz tapasztalatai vannak a benti állattartásról, és nagyon kitart a véleménye mellett.

Próbálom azt is, hogy akkor csak az én szobámban had lehessen, de nem tudom.

Ha kint van a cica, szerinted elcsatangolna? :(

2010. jún. 28. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem ellopnak! Eleg draga cica, ha kifizetik szuleid, es eltunik nem lesznek boldogok! En ezzel ervelnek! ;) bocsi az ekezetnelkulisegert, de telorol igy konnyebb
2010. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azaz igazság, hogy én veszem. :) Azért estem most még jobban gondolkodóba, hogy megvegyem-e, mert nem szabad önzőnek lennem, és arra kell gondolnom, hogy a cicus jól érezze magát. Amit nem tudok elviselni, az az, ha szenved az állatka, mert egy cica "szabadnak" született. Nem tudom mennyire jó neki, ha garázsban van egyfolytában, meg minden. Szóval igen, eléggé gondolkodóba estem. Meg valóban nem kis pénzt spóroltam össze, de nem is a pénz, hanem megszeretem és ha eltűnik, azt nem viselném el. Valahol anyukámat is megértem, mert neki nagyon nagyon rossz tapasztalata van a házban tartásról, és azért áll ki a véleménye mellett. Csak így sehogy se jó az a baj.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat és a véleményedet, rádöbbentettél, hogy gondoljam át még egyszer a dolgot! Köszönöm! :)

2010. jún. 29. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!