Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valami módszeretek arra,...

Van valami módszeretek arra, hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Végre kaptam egy macskát, már nagyon rég szerettem volna, és a szüleim végre belementek, de most anyám ki akarja rakni, mert folyton kikaparja a virágait. Mondtam neki, hogy majd kinövi (az egyik ismerősöm macskája egyáltalán nem bántja a virágokat, gondolom ezt az enyém is meg tudná tanulni), de anyu hajthatatlan. Van valami jó módszeretek arra, hogy leszoktassam erről? Rászóltunk, ráfújunk, de még nem használ, anyu meg inkább tartana hibiszkuszt, mint macskát. :(
2011. szept. 2. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A virág cserepekbe tegyetek naracs vagy mandarin héjjat. Nem szereti a szagát, garantált siker!
2011. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
esetleg a cserepeket körbefújhatjátok riasztósprayvel. ez is citrusos illatú, se a kutyák, se a macskák nem szeretik. a víz azonban lemossa, szóval gyakran újra kell fújni :)
2011. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nekem is voltak ilyen gondjaim... De van növénypermetező (víz van persze benne) ilyen ki , spricni... tegyél bele vizet, és amikor rosszat cselekszik fújd le addig amíg abba nem hagyja! nekem bevált ... TIPP: a Tescoban 2-300,- forintért kaphatsz ilyen spricnit
2011. szept. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy rossz harisnyát húzzatok a virágcserépre, átmenetileg. Ha nem fér hozzá, el fog róla feledkezni (talán). De a spricnis módszer is jó. Még egy módszer: összecsavart újsággal kicsit rá kell csapni, egy idő után elég megzörgetni az újságot :))
2011. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

vágj ki vastag kartonpapírból kerek darabot, vágd be sugárirányban, középpontig. A kör közepére akkora nyílást vágj, amin befér a szára. Szépen ráteszed a növényre, így a papír takarja a földet, cicu csodálkozik, mi ez, s nem kaparja. Ha mégis rápróbálna a kis fineszes, akkor a papírt be kell vonni ragacsos anyaggal, pl kétoldalú ragasztó, vagy ha az nincs, celluxból hajts sok kis karikát, és ragasztgasd rá a papírra. Utálják, ha a kis bársonytalpukra ráragad valami! ;-)

Kicsit időigényes megoldás, de megéri a barkácsolást!

Majd írd meg, hogy vált be!

2011. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

lehet, hogy nem voltam egyértelmű: a papír közepén bújik át a növény szára, a papír így takarja a földet.... könnyű ráhúzni, mert a papír a közepéig be van hasítva.

2011. szept. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mennyi tipp :D

Én nagyobb kavicsokat raktam a virágcserépbe ezzel letakarva a földet még jól is mutat és már őkelme nem tudja kidúrni a földet :)

2011. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :) Délután elkezdtem spriccelni, meg köveket is tettünk a virágföldre, sajnos a citrus illatot kedveli (ezen mondjuk meglepődtem). Remélem leszokik róla, mert ha nem, sajnos meg kell tőle válnom. :(
2011. szept. 2. 22:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Bevált valami?
2011. szept. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, a kövek. :D Nagyon szépen köszönöm az összes választ. ^^
2011. szept. 12. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!