Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám egészséges, jóétvágyú....

Cicám egészséges, jóétvágyú. Akkor miért ilyen sovány?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves örökbefogadott cicám. Az étvágya, egészésgi állapota remek(oltások,féregtelenítás,rendszeres orvosi ellenőrzés). Mégis olyan sovány mintha éhezne.Mit kéne kipróbálnom, hogy hízzon egy kicsit? Van valakinek ilyen problémája?
2009. ápr. 20. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a fajtája miatt van, pl az abeszín meg az orientális sziámi nagyon vékony, lehet hogy van a felmenői között...

Vegyél neki valami nagyonjó minőségű kaját és keverd a szokásossal és adj neki tojást, csirkehúst, csirkemájat( persze vigyázva a mennyiséggel, nem szabad túletetni), ha 1 hónap után sem hízik egy cseppet sem, akkor kérdezd meg az állatorvost, hogy mit gondol.

2009. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mindenből a legjobbat kapja.

Nem hiszem,hogy lenne fajtatiszta őse,mivel cigányoktól lett mentve, majdnem megetették a kutyájukkal.

Szegénykém rettentően sovány!

Már mindent kipróbáltam, étvágynövelő vitaminok, sovány cicáknak való kaja...

Nem tudom miért van,lehet tényleg ilyen tipus...

2009. ápr. 20. 21:45
 3/18 anonim ***** válasza:

Hirtelen soványodott le?

Nekem 16 macskám pusztult bele a giardiába... de ne fessük rögtön az ördögöt a falra. Próbáld meg a kecsketejet. Nem olcsó, de nagyon jó és egy macskának nem is kell sok. Nyersen nem szabad neki adni, hanem kicsit fel kell forralni, de éppen csak addig, míg a tetején egy vékony réteg "föl" keletkezik. Azután várni kell, míg kihűl és már ihatja is.

Mi mindent kipróbáltunk azoknál a macskáknál, akik túlélték a giardiát, de semmilyen orvosi dolog nem jött be. A kecsketejtől viszont nem csak híztak, de az immunrendszerüket is erősíti.

2009. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
én arra tippelnék,hogy férges!féregtelenítőt javaslok.
2009. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%
én arra tippelnék hogy férges.
2009. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Rendszeresen féregtelenített a cicám! Minden oltás,féregtelenítés megvan,benne is van az oltási könyvben. Nem hirtelen fogyott le, hanem fokozatosan!

Köszönöm,megpróbálom a kecsketejet, de igazából nem szereti annyira a tejet. Azért remélem megeszi.

2009. ápr. 20. 22:07
 7/18 anonim ***** válasza:

Az enyémek se nagyon szeretik a tejet, de a kecsketejért megvesznek. Sajnos mostanában nem kaptak, mert szültek a kecskék, de hamarosan megint lesz.

Vagy, ha gondolod, csináltass székletvizsgálatot nála.

Bocsi, hogy ilyen pesszimista vagyok, de mióta giardia volt nálunk, csak arra tudok gondolni, ha lefogyott cicáról hallok. Nálunk sajnos későn derült ki, de amúgy gyógyítható egy gyurmaízű pasztával.:)

Jobbulást!

2009. ápr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

szia

szerintem adjàl neki féreghajtot, megismételve .

az elsö tablettàt add be neki, a màsodikat csak 10 napra rà.

Majd vàlts tàpot, mert az is lehet hogy nemfelel meg neki,az amit éppen adsz. némely cicànak több kaloria dusabb tàpp kell.

2009. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Most lett legutóbb 1 hete féregtelenítve! Akkor 3 nap múlva megint adok neki. Az mindig van itthon.

Milyen tápot ajánlotok neki?

Most tegnap láttam egy jó cicakaját, bio. Lehet azt is kipróbálom.

De lehet kipróbálom a profilumot is. Sajnos nálunk nem nagy kajaválaszték van.

2009. ápr. 21. 09:21
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én cicám is sovány. Egy éves és rengeteget eszik, mégsem hízik, eddig csak nyúlt. Régen is voltak macskáim, ill. anyósoméknál van 5, ezekkel összehasonlítva nemcsak vékonyabb, de a lábai is hosszabbak. Szóval gondolom ezt örökölte (a szülei ismeretlenek). Ja, és féregtelenitve van, bár lakásban tartjuk.
2009. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!