Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan öregszik a macska?

Hogyan öregszik a macska?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy, milyen változások vannak a macskán, amikor öregszik? Honnan tudom észrevenni? Nekem például 4 éves a macskám és egyre több fehér szőrszála van. Lehetséges, hogy teljesen megőszül? Vagy ez már jele az öregedésnek? Minden ilyesmire kíváncsi vagyok, mi ezzel kapcsolatos. Köszönöm a válaszokat. :-)
2011. szept. 5. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fog teljesen megőszülni. Amiből még látszódhat az a viselkedés. Ha lustábban mozog, kevesebbet mozog az is a jele lehet. Tatámék macskája már a 3. kutyát "eszi" :D szval eléggé öreg már. Rendszeresen fekszik, szomszéd macskák is folyamatosan átjárnak, mert nem tudja már elhajtani.
2011. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Idővel sokkal kevesebbet, vagy már egyáltalán nem akar játszani. Lassabban mozog, még a szokásosnál is többet alszik. Általában öregkorukra híznak is. Azt viszont kétlem, hogy teljesen megőszülne.
2011. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem szürke cicám van.Egy éves.Kb. fél éves volt,amikor kettő ősz szőrszál jelent meg a hátán,anyám kitépte,azóta nem őszül a macska.:DD

4 év nem sok és megőszülni sem fog szerintem.

2011. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Enyémet régen bántották. Megtépték... de a szőr ami visszanőtt az barna volt. Barnafeketemacska. Gondoltam zsír.

Aztán elkezdett tovább barnulni... lehet így őszül. De azóta már falkavezér >:D

Amúgy meg ráncos lesz.

2011. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a szomszéd macskája már nagyon öreg, több mint 10 éves, fekete fehér volt, azóta úgy kifakult, szerintem már nem húzza sokáig szegény :(
2011. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
enyém 13 éves, lassabban mozog, meg a bundája is más lett, nem olyan szép és sűrű, kicsit megritkult, nem olyan jó tapintású.
2011. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 éves még nagyon fiatal!!!
2011. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hell-ikon ***** válasza:
100%

Gyengül majd a látása és a szaglása idővel. Az én egyik macskám már lassan 10 éves s főleg szürkületkor szokott feltűnni, hogy pl. egy száraz falevél felé nagyon óvatoskodva les, szaglászik felé, s mindezt ugrásra készen, ha baj van el tudjon menekülni.

Korábban gyakorlatilag be sem tudtam csábítani éjszakára ilyen jó időben, de még vihar előtt sem. Ha mégis pár perc múlva már az ajtónál üvöltött, hogy ő márpedig ki akar menni. Most már este 8-kor, fél 9-kor behívom, eszik, lefekszik aludni és másnap délelőtt 10-11-ig ki sem mozdul a házból. Akkor is ide az előkertbe megy csak ki és ott alszik tovább valamelyik bokor árnyékában.

2011. szept. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!