Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kismacskát itt a...

Találtam egy kismacskát itt a kertünkben, de nem nagyon akar enni, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Be volt szorulva a feje a kerítésbe itt nyávogott már órák óta mondom megnézem mi van már mi az... kb. 3-4 hónapos fiú kiscica, kiszabadítottam, adtam neki vizet, azt itta, de enni nem akar :S Vágtam neki kolbászt meg túrót de egyiket sem ette. Lehet h nem éhes és majd csak később eszik vagy az ilyen kiscica még nem is eszik ilyeneket?

A másik h totál tele van bolhával csak úgy nyüzsögnek rajta, megmoshatom normál ember samponnal? Nem akarok most külön macskasamponért bemászni a városba, meg pénzem se nagyon van rá, a rendestől lesz valami baja?


2011. szept. 6. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Megmoshatod ember samponnal de attól a bolhák sajnos nem fognak kijönni, arra speciális bolhaírtó kell. Ennyi idős cica már eszik mindent azzal nincs gond, talán meg van rémülve azért nem eszik még. A kolbász amúgy sem egy jó választás mert az túl füstös, fűszeres, nem szeretik a macskák. Próbáld felvágottal, virslivel, májkrémmel kínálni. Egyébként ha meg akarod tartani úgyis kell venned neki bolhaírtót, kaját stb.
2011. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha jól saccoltad meg a korát, akkor már kellene ennie. Lehet, hogy kicsit sokkolta, hogy beszorult, és azért nem eszik most még.

Embersampon? Háát, szerintem ha csak egy nagyon picit teszel rá, akkor nem lesz baja tőle.

2011. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

Kiscicának ne vizet adj, hanem tejet. Ezzel is eltelik a pocakja, lehet ez után már nem akar mást enni, max. később.


Hát én nem tudom mennyire lehet cicát fürdetni... (kutyás vagyok) Inkább majd bolhanyakörvet vegyél neki.

2011. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

lesz baja + a bolhák sem mennek ki belőle


vidd el orvoshoz, lehet a feje megsérült, a beszorulásnál - a dokinál meg kérj neki oldatot fürdetéshez

2011. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
tejet nem kéne neki adni, mivel nem tudja megemészteni...
2011. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Ismerőseid között nincs valakinek cicája ,kutyája??Esetleg nekik van bolha irtó spray.

A fürdetés tényleg nem írtja ki a bolhákat.

2011. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

A bolhák ellen a sima fürdetés nem sokat ér, mert miután megszáradtak, életre kelnek sajnos.

Az ember-sampon szerintem nem a legjobb, én egyszer sima szappannal mostam meg a cicámat (szintén bolhák miatt), aztán mikor száradt, bedörzsöltem bolhaporral, meg szétnyomogattam az alélt bolhákat.

Ennél persze vannak kifinomultabb módszerek is, de ettől se lett a cicának semmi baja.

2011. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sima sampon nem jó a bolhák ellen.

[link]


Tejjel próbálkoztál már? Lehet, hogy azt elfogadná...én azért állatorvosnak megmutatnám, vagy ha menni nem is akarsz/tudsz oda, akkor egy telefont megérne. Tanácsot, segítséget biztos úgy is tud adni a doki.

2011. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

14.38-nak igaza van

Tejet ne adj,mert a benne lévő laktózt nem emészti a cica.

A cica ragadozó és ehhez hasonló étel mell neki.

2011. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
krll***
2011. szept. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!