Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák is fáznak?

A macskák is fáznak?

Figyelt kérdés
Az a hejzet hogy van egy cicám , édesanyám nem engedi hogy a házba legyen , elég hideg van errefelé és én nagyon sajnálom hogy fázik . Szerintetek van okom sajnálni , a macskák is fáznak?
2011. szept. 9. 22:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nekem csak télen nem volt szivem kiengedni, mert sokszor úgy jött haza, hogy egy csomót tüsszögött :)
2011. szept. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

(heLYére)helyesen.


nem tudod szoktatni.Ő pontosan tudja, hol van a vacka megcsinálva...vagy nem kell neki, vagy nem jó helyen van-huzat,ingatag dolog, esetleg földközelben, padlón-a cicák imádnak magasabb, de stabil helyen szunyálni.

2011. szept. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Falun lakunk, kb 15 év alatt megfordult már néhány macska a ház körül. A macska eredendően ragadozó háziállat, ami nem jelenti azt, hogy szó szerint a házban lenne a helye.

Egy jól táplált egészséges macska, az időjárás hidegre fordulásával "téli üzemmódba" helyezi magát; dúsabb lesz a szőre, és valamennyi tartalék testsúlyt is felszed. ( A mieink télen kétszer akkorák, mint nyáron.)

Egy szélvédett bélelt láda, vagy kisméretű, kibélelt kutyaház tökéletes védelmet jelent a legnagyobb hidegben is. Ilyenkor persze jobb minőségű kajával is rá lehet segíteni arra, hogy elég energiája legyen a teste "fűtésére". Volt már néhány keményen fagyos téli nap néhány év alatt, de egyetlen macskánk sem fagyott meg, nem lett beteg, és eszükbe sem jutott a házba bejönni.

Megvan a biztonságos védett helyük, ahova elbújhatnak. A -20 fok körüli időben össze szoktak "költözni" a kutyánkkal egy házba, de ahhoz már tényleg kemény cidri kell.:-)))

2011. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Azért valamennyire melegíti a bundája is. Sosem értettem minek oda macska, ahol nem engedik be. nem csak egéret fogni van... És az a ,,hejzet" helyzet.
2011. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
58%
Én például azért nem engedem be, mert ahogy én nem fekszem sem a macskák helyére, sem a kutya házába, sem a tyúkólba, úgy fordítva sem szeretném. Ettől függetlenül, minden állatunk megkapja a kellő gondoskodást és szeretetet. Ez nem helyhez, főként nem egy szobához kötött. Max.némely gazdának kényelmesebb, ha a lábát sem kell kitennie a lakásból azért, hogy megsimogassa az állatait, vagy sétáljon, játsszon velük. Jónak tűnő érv, hogy "szeretetből" engedik be. Nézőpont kérdése, de nekem az állat szeretete nem egyenlő azzal, hogy esténként lefekvés előtt porszívózzam ki az ágyat, vagy az esti tévézés előtt a fotelt, mert annyira "állatbarát" vagyok, hogy napközben a kutya/macska hevert benne.
2011. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A 22.56-os válaszoló szépen összefoglalta a lényeget! Teljesen egyetértek vele!


Az én cicáim nyáron kikéretszkednek, télen viszont imádnak a lépcsőházban aludni.


Az, hogy az állat kintre, vagy bentre való, egyrészt nem is volt kérdés, másrészt mindenkinek joga van eldönteni saját magának.

A Mama sem engedi be az övét még ha röpködnek is a mínuszok, én viszont most veszek egy kizárólag szobacicát:)

2011. szept. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Persze ők is fáznak. De a természet tudja a dolgát, mint már írták a macska felkészül a télre. Nem kell félni, nem fog megfagyni. Nagyon okosak megtalálják a számukra megfelelő helyet a téli éjszakákra.

Esetleg próbáld meggyőzni anyukádat, hogy ha van pincétek vagy garázs akkor arra egy cica ajtót felszerelni és máris megvan a kis helyük. Ha nincs akkor tényleg szerezz be egy ládát, amibe bele teszel egy régi pulcsit, sőt ha alá teszel még egy kis darab hungarocellt akkor már nagyon tuti kis hely lesz neki.

2011. szept. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nálunk vannak olyan macskák, akik télen bemehetnek oda, ahol a kazánunk van. Viszont volt olyan macskám, amit nem engedtünk be sehova, mert mindig befosott még ha alom is volt neki kirakva. Ezért kintre csináltam én is neki egy kis vackot, de amikor nagy volt a hó, akkor oda egy iglut és azt kibéleltem rongyokkal és ő abban nagyon jól elvolt. Lehet hogy ez így hülyeségnek tűnik, de ő elvolt benne. Van olyan macskám is ami túl vad, és nem mer odajönni hozzánk, vagy a többi amikor kint marad éjszakára. Ők ilyenkor befekszenek a kutya mellé, és nagyon jól elvannak. (nem ide kapcsolódik) Ezek után mondja valaki, hogy a kutyák és macskák ellenségek. ;))
2013. febr. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Nem.

DR. курвацз

2017. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!