Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska körmét szabad vágni?

Macska körmét szabad vágni?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves öreg cicánk. A lakásból már évek óta nem teszi ki a lábát. Mivel nem mászik fát, nem szaladgál össze-vissza körmei nagyon megnőttek. Van egy fotelja amit már tejesen tönkretett a kaparászással. Ennek ellenére sokszor elakad a szőnyegben, mert nem tudja már visszahúzni a körmeit olyan hosszúak.Levágnám neki ,de nem tudom szabad-e.
2009. ápr. 22. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szabad, ha biztos a kezed. Ha nem, inkább orvosra bízd. Van spec. vágó állatos boltban, fény felé kell tartani a kis mancsát, kicsit megnyomva, hogy kinyújtsa a karmát, és ameddig átlátszó, azt a részt le tudod csípni. Ha nyugis a cica, akkor könnyebb a dolog:) Amúgy jó egészséget a cicának:) a miénk 15 évig volt velünk:(
2009. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Remélem, a mienk is ilyen szép kort megél! (12 éves most)

A karmait vágni kell, biztosabban jár, kapaszkodik. Macskakarom-vágót állatboltokban kapsz hozzá. Eljárást már előbb megírták.

2009. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, jó egészséget a cicunak. Kell vágni, lehet a Fressnapfban kapni olcsó karomvágót és azzal lehet vágni, ahogy az elôttem válaszoló írta. Orvos is megcsinálja vagy kutya-cica kozmetikus.
2009. ápr. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak figyelj nehogy tul sokat vágj.olyan mint az embereknél,ha megszokja a hosszút utana ügyetlen ha hirtelen nagyon rövid lesz.egyébként utana reszelni kell hogy a vágásnál ne legyen éles?
2009. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Lehet vágni, fent említett körömvágóval az állatboltokból. Arra nagyon figyelj, hogy nehogy túl vágd neki, mert az nekünk, embereknek is nagyon kellemetlen. Remélem még sokáig fog élni:)
2009. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsétlen macska.
2009. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat , azt hiszem inkább állatorvosra bízom , úgyis nem sokára itt az oltás ideje. Ez a cicus nagyon a szívünkhöz nőtt. Az udvar közepén találtam 17 évvel ezelőtt úgy hogy a szeme még nem volt nyitva. Gyermektápszerrel neveltem fel, maszíroztam a hasát,stb .Érdekes módon emberi tulajdonságokat vett fel. Nyávogni nem tud, csak valamilyen érdekes dörmögő hangot ad ki. Valószínű minket utánoz.

Egyetemista fiam ha hazajön, az első , hogy megkeresi a Mircit. Mindig megérzi ha valamelyikünknek bánata van . Ilyenkor el nem mozdul mellőlünk, próbál vígasztalni.

Sorolhatnám, de szerintem aki ezt a fórumot olvassa az számos ilyen történetet tud.

2009. ápr. 22. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Szabad. Az én cicám például hiába élesíti rengeteget, neki rettentően hosszúra megnő, visszafelé hajlik. Ilyenkor vágni kell.

Nagyon óvatos legyél, és csak kisállatkörömvágóval vágjad,mert a sima olló beszakíthatja neki, ami fájdalmas, és nem fogja többet megengedni.

2009. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

17.37-es !

Részleteznéd miért szerencsétlen?

2009. ápr. 23. 06:56
 10/11 Gyakori válaszok válasza:

Én is ezt szerettem volna kérdezni de meg előztél.

Már be is szereztem egy ilyen kütyüt és ma neki esek.

Csak félek rosszul fogom csinálni.

2009. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!