Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska Kész! Csomókban hull...

A macska Kész! Csomókban hull a szőre, ha végigsimítom, jön le, mintha semmi sem akarna maradni. Fél, lapul. Idegroncs. Sértődős, menekül. Alig eszik. Mi lehet vele?

Figyelt kérdés
Tudom, vedlenek, de mintha ez több lenne. Fél óráig keféltem, és még mindig ugyanúgy jött. Tiszta rosszkedvű, igazából már hetek óta, de szokott ilyen lenni, aztán elmúlik neki, nemigen figyeltünk rá, meg most az emberekre kellett. Talán elkaphatott tőlünk pár hete egy torokfájást, mind nagyon betegek voltunk, és a macs is csak feküdt. A legfinomabb kajákban is csak turkál, és elég egy kis koppanás, már menekül. Máskor a kefélést élvezte, most szét-lapul, és remeg. Talán vmi fehér apró pontok is lennének a szőrében, de lehet hogy csak por, mert mindent összemászkál, az ágyak alját, aztán nem is takarítunk egy ideje, csak a szoba közepén. Hát..asszem mi is kész vagyunk. Tudom, állatorvos segíthet, de mégis, mi lehet ez? Vagy csak vedlik? Mondjuk a hasában nyilván egy hatalmas szőrlabda lehet. Ja és tiszta gebe. Kb mint egy papírlap. Valamit írjatok, kérlek!
2009. ápr. 23. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
LOL:D
2009. ápr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Féreghajtó és 1 alapos fürdetés.A bolha is okozhat erős szőrvesztést,erre pedig jó a bolhaírtó nyakörv vagy folyadék használata.A fekhelyét is rendbe kell tenni,nehogy újra bolhás legyen tőle.
2009. ápr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A féreghajtót nem vette be! Még megvan.

A bolhát látnám, nem? A macska szobacica, de én naponta találkozom két munkahelyi udvari félkóbor macskával, melyek a székemre ülnek, és simogatom is néha. Meg a lábamhoz dörgölődik. Eddig eszembe s ejutot h hazahozok vmit. Mivel fürdessem meg? És milyen az "alapos"?

2009. ápr. 23. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Nagától nem is fogja bevenni.:)

Tedd a szájába,enyhén fogd neki össze és le fogja nyelni.

2009. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oKÉ :) csak szép macska korában egy kis kockasajttal bevette. Tablettadarab.
2009. ápr. 23. 21:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hmp... feher apro pontok, valoszinuleg korpasodik. Ha korpasodik akkor b vitaminhiany. Ugyanez okozhatja a idegrendszeri panaszokat. Vekonyodik... feregferozes esetleg. Vagy pajzsmirigyproblemak? vegulis az a nyaknal van, igy talan magyarazat a nyelesi gondjaira. De lehet... torokfajas? elkaphatta? Kezeltetek? Es magatokat? Mert ha ot nem, o sem gyogyul a levegotol - es ujabb magyarazat a nyelesi problemakra. Es a korpasodast is magyarazna, mert kiszarad, ha vizet sem iszik rendesen. Es ha faj a torka, persze hogy nem veszi be a fereghajtot. Esetleg, allatorvosnak megmutatni? -_-!
2009. ápr. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Elég rossz állapotban lehet a macs a leírásod alapján. Szerintem így ne kezd el otthon kezelgetni, mert még rosszabb állapotba kerülhet. Inkább menj el a dokihoz és mutasd meg neki. Tőlünk nem tud betegséget elkapni, de millió baja lehet a tünetei alapján.
2009. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Beadtam a féreghajtót, lenyelte tényleg . Jó alaposan kikeféltem. Időbe telt. DE úgy láttam, hálás érte. Most elmegyünk a doktorhoz.

Köszönöm az érdeklődést, mi is voltunk orvosnál. Csak a gyógyszerrel is nagyon nehezen tudtunk meggyógyulni. Macska után kitakarítom az ágyak alját. Szép hétvégét!

2009. ápr. 25. 08:32
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 20:36

K u r v á r a de nem lol (:


Amúgy az orvos a legjobb ötlet, majd írd meg mi lett a cicuval...

2009. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!