Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskafajtát válasszam...

Melyik macskafajtát válasszam panelba?

Figyelt kérdés
Szeretnék panelba egy macskát, ami napi olyan 10 órát lenne egyedül, nem túl nagy a mozgásigénye és nem hullajtja drasztikusan a szőrét. Szerintetek melyik fajta veló nekem? :)
2011. szept. 18. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az is számít hogy hányadik emelet, de különben szerintem mindegy a fajtája.
2011. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
szfinx
2011. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát meg attól is függ, hogy mennyi pénzt áldozol rá, a fajta tiszta cicák nem olcsók.

Nekem abesszinom van, enyhén hullajtja csak a szőrét, de nekik nagy a mozgásigényük. Mondjuk én is panelba tartom, a mozgásigényt pedig megoldom sok cicajátékkal (az alufólia labda a kedvenc) és egy esti fél órás hámos sétával. A nagy mozgásigényük általában abban nyilvánul meg, hogy nem annyira ölcicák. Ha épp fáradtak maguktól odajönnek és az emberhez bújnak, de ha ő pörög akkor nem lehet sokáig dédelgetni, mert mindig felkelti valami a figyelmét amit meg kell lesnie :) Én nagyon megszerettem ezt a cicafajtát, mert gyönyörűek és értelmesek. Például ha nekem otthon van valami fontos dolgom és épp nem tudok vele játszani, vagy nem tudom folyamatosan simogatni akkor 2 próbálkozás után rájön, hogy most engem békén kell hagyni és nem nyúz. Ugyanakkor nagy szeretetteljesek, engem mindenhova követ a cicám, néha megtisztogatja az arcom alvás közben, és általában mindig az arcomba bújva alszik :)

2011. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
ostoba kérdés!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. szept. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem ostoba kérdés, ez igen is számít.

Ha a cica sokat lesz egyedül, semmképpen sem vegyél olyan cicát, amelynek nagyon nagy az ember igénye. Ilyen pl a Brit rövidszőrű. ő nagyon ragaszkodik a gazdájához, nem szeret egyedül lenni.

Illetve vannak azok a fajták, melyek kevésbé igénylik az ember társaságát.

2011. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vegyél hintalovat : )
2011. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. segítettek :)
2011. szept. 19. 17:13
 8/11 A kérdező kommentje:
bár még nem döntöttem, de így már könnyebb lesz...
2011. szept. 19. 17:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogyan döntöttél :)
2011. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem panelban sima házicicám volt, nagyjából ugyan ilyen paraméterekkel. A szőre sem volt vészes, mert ugye nem hosszú szőrű, mint a perzsák.

A szekrénybe ne engedd, meg a fekete ruhákat ha tudod, kifordítva hajtsd össze, és mikor felveszed, csak akkor fordítsd vissza. És ne ölelgesd kinti ruhában. De szerintem ez mindegyik macskával így van.

2011. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!