Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a jó minőségű, de...

Melyik a jó minőségű, de kifizethető cicakaja?

Figyelt kérdés
a múltkor szóba került,h whiskast adok enni a cicámnak, és többen rám szóltak,h az nem túl jó. akkor melyik a jó fajta? én eddig azt hittem, az a legjobb, azt még úgy ahogy meg is ette. most vettem purina felixet, ez most még jobban ízlik neki, de a "kitekat és társait" nem hajlandó megenni. a házi kosztból csak a sült v főtt húst eszi. milyen jó ennit javasoltok neki, és azt hol lehet kapni? pl állateledelesnél jobb venni? a konzerves és a száraztáp is kell neki egyformán? remélem, tudtok tanácsot adni? előre is köszi
2011. szept. 18. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
HÚST adjál neki, ne ezt a sok szemetet, amit eladnak Neked aranyárban.
2011. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A macsek tudja mi kell neki. Ha húst eszel az kell neki, ha májat az, ha halat az, ha főtt kukoricát az. A száraz tápot nem nagyon kedvelik, de rágnak és legalább nem hullik ki a foguk hamar. Vegyél egy átlagos száraz és konzerv tápot (ne 3 kg kerüljön 100 Ft-ba) és emellé adj házi kosztot. Persze ami neki is ízlik. Ha kedveskedni akarsz neki, akkor 1 adagos alutasakos főleg hallal, nyúllal ízesített "nasit" adj neki.
2011. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is azon vagyok,hogy inkább adj neki úgymond természetes kajákat,ne ilyen műkajákat konzervekben....

Csirke máj,szív sült/főtt húst továbbra is adhatsz neki.

2011. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk szeretik az ételmaradékot (nem moslékot) a cicák többsége. többnyire száraz kaját kapnak, kedveskedésnek konzervet és cba-s 1 kilós parízert ami 3-4száz ft között mozog és ha megnézeg hogy egy 400g-os whiskas kozerv 300-350 ft között van jobb esetben látod jobban jársz vele, hogy ha kap egy fél szalámit (annyi úgysem kell neki, mert 1 kajálásra nem eszik meg akkorát viszont nekem 1 konzervet simán bezabál 1 macsek ha hagynám.
2011. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Az én macskám sem eszi a Kitekat meg hasonló konzerveket. A Whiskasból csak a csirkést, amúgy meg Félix konzervet kap. Én váltogatni szoktam a konzervet és az alutasakost, azaz 1 konzerv után jön 1 alutasakos ennivaló. Van kitéve száraz is neki, mert néha kiszámíthatatlan a programom, s ha éhes, legyen mit ennie. Szokott kapni nyers húst, főtt húst is. Ha van, akkor csirkemájat is kap, nyersen is és sülve is. Kapott már tonhalat is konzervből. Felvágottakból kap időnként parizert (pick, sága) vagy csirkemell vagy pulykamell sonkát.

2011. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Utolsó! Én is elkényeztetem a Mirr-murr-omat, de ennyire nem! :)
2011. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehetőleg húst!!ha konzervet akarsz akkor gourmet macskakaját,a szomszédom macskája kitekatot evett régen,az jobb mint a whiskas és minőségi száraztápot.és most lett súlyos beteg a szar kajától a tartósítószerektől és ami még benne van...már szegény a halálán volt nagyon lefogyott és az orvos már az altatást ajánlotta,de szerencsére most már kicsit jobban van.és most ő is gourmetet eszik.
2011. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a hústartalmat szoktam nézni a konzervekben. Az 50-60%-os konzervek igen jónak számítanak. A whiskast azért is szokták leszólni (jogosan), mert 4% hús van benne, de ugyanez igaz a kitekatra és társaira. Ha konzervet veszel mindig nézd a hústartalmat.


Én következőket használom és ajánlom neked is:

DMes Dein Bestes alutálcás (50%, 100g, 135Ft)

Aldis Shah konzerv (60%,200g, 155Ft)

Tescos butcher's konzerv(60%, 400g, 265Ft)


Szerintem a legjobban a tescos butcher's márka éri meg. Én néha mixelni is szoktam ezeket, úgy tovább tart.


Próbáld meg úgy átszoktatni a cicádat, hogy először összekevered azzal a konzervvel, amit eddig evett, és akkor szépen fokozatosan a régiből egyre kevesebbet teszel bele, aztán pedig már csak az újat.


Sok sikert! :)

2011. szept. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

(előző folytatása)


Én amúgy úgy szoktam, hogy egész nap van előtte száraztáp, és csak "vacsira" kap konzervet.


Én a száraztápot is keverem, az acana jó minőségű de 1 kiló kb 1800 Ft körül van, ehhez kevertem a fressnapfos fit+fun száraztápot (1kg 400Ft), illetve nyertem fish4cats száraztápot. Én ezt a hármat összekevertem, egy fémdobozban tárolom, és ahogy elnézem az adagot (kb 3 kg) egy évig kitarthat :D július 31én hoztam el a cicámat, de szerintem a 95%-a még megvan a száraztápoknak.


Én neked is azt tanácsolom, hogy vegyél egy jó minőségű és egy átlagos száraztápot és keverd össze, így többféle tápanyagot és ízt is kap a cicó, és tovább kitart az adag. Ez legyen egész nap előtte, a konzerv pedig naponta 1x kb azonos időpontban, hogy megszokja, hogy akkor jön a kaja :)

2011. szept. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyémek kiválogatják a kevert száraztápot. Orijent kevertem cat -chow-val, az Orijent nem eszik!!

De nyugodt vagyok, mert a Cat-chow sem rossz, jó középkategóriás. Emellett még kapnak váltogatva konzervet (hol jobbat, hol kevésbé), hol alutasakost, ezt is váltogatva, Félix is előfordul, és amit a legjobban imádnak, ogen, a nyers hús! 4 félét keverek: csirkenyak, pilykanyesedék, zuza és máj+ vitamin (taurin)-hát ezért megvesznek!

2011. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!