Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értitek azt, hogy egyik...

Hogy értitek azt, hogy egyik napról a másikra szobatiszta lett a gyerek? Ti levettétek a pelust róla és 1-2 nap alatt megtanulta? Vagy egyik nap még pelusba pisilt, másnap meg szólt mindig, ha pisilnie kellett?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a jó idő beköszöntével szeretném a bilire szoktatni a 24 hónapos kislányomat. Várjak, amíg egyik-napról a másikra szól, vagy "avatkozzak be" azzal, hogy bugyit adok rá, és lesz 2-3 húzósabb napunk?
2011. ápr. 2. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A fiamnál így történt. Nyár volt, így sokszor volt az udvaron csak egy kisgatyában. Úgy voltam vele, így jobban érzi, ha pisil.. Néha szólt, néha meg nem. Éjjelre még kapott pelenkát és ha mentünk valahová. Aztán egyik nap el kellett mennem otthonról, anyu maradt vele. Amikor este hazaértünk, nagy örömmel mesélték, hogy egész nap nem volt baleset... Akkor már éjjelre se engedte a fiam, hogy pelenkát adjak rá... Rá 3 napra mentünk nyaralni repülővel.. Én bepakoltam egy halom pelenkát a biztonság kedvéért... az összeset cipeltük is haza :)

A pici lányomnál is gy volt, hogy a nagy melegben nem kapott pelust. Néha a még bepisilt, de a délutáni és az éjjeli alvás alatt már egy jó ideje nem, tiszta maradt a pelus. Aztán egyik nap a bugyi is száraz maradt egész nap... mindig szólt.. Azóta se éjjel, se nappal nincs pelusa, akkor volt 22 hónapos :)

2011. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam majusban lesz 3 eves, a bolcsiben mondtak, hogy itt az ideje elhagyni a pelust, mert mar eleg erett a wc hasznalatra. Az elso heten, amikor nem adtam ra pelust, napi 4-5-szor bepisilt, es ez igy ment minden nap egy hetig, mert nem szolt, hogy pisilnie kell, de a bolcsiben azt mondtak, hogy ne adjak ra pelust, majd rajon, hogy mikor kell szolni. Aztan a masodik heten mar csak 1-2 baleset volt, talan hetfon volt 2, kedden mar minden pisi a wc-be ment es csak a kaki ment be a gatyoba, szerdatol pedig pisi es kaki is a wc-be ment. Most, a harmadik het vegen pedig mar szol is elore, hogy kell pisilni vagy kakilni es vissza tudja tartani addig, amig elerunk a wc-re. Szoval nem egyik naprol a masikra, de 3 het alatt egesz jo eredmenyt ertunk el, ejszakara viszont meg pelust kap, bar az is legtobbszor szaraz reggel, es kibirja ejszaka pisiles nelkul.
2011. ápr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Több olyan gyerek van, aki elhatározza, hogy "nagy lesz" és nem kell neki többé pelenka - ezek alegtöbbször utána egy-egy balesettöl eltekintve tényleg meg is tudják csinálni.

Van olyan, akit viszont nem nagyon (vagy egyáltalán nem) zavar, hogy be van pelenkázva: nekik használ, ha csak bugyiban vannak - mert akkor jöbban észreveszik, hogy jön valami, meg kényelmetlenebb is nedves bugyiban lenni. 24 hónapos gyereknél megpróbálnam mindenképpen, hogy mi lesz pelenka nélkül, de egyrészt a balesetek miatt TILOS leszidni (meg kell vigasztalni, hogy majd ha elég nagy lesz, akkor nem történik ilyesmi - és mivel minden gyerek nagy akar lenni, ez jó irányban motiválja), másrészt lehet, hogy több hétig esetleg hónapig is eltarthat, amire megtanul idöben szólni. A nyár ilyen szempontból jó, mert kevés ruha van rajta meg hideg sincs, ha éppen nedves a bugyija pár percig. Eröltetni viszont nem szabad, mert akkor általában csak azért sem akarja.

2011. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nálunk meg nem történt,nem hittem el,h van ilyen.A nagyobbik fiam egyik nap szólt,h nem kell már pelus-2 éves volt-,és utána szinte azonnal,tökéletesen szobatiszta lett.A 3 másik gyerekünk is 2 éves kora körül 1-2 hét alatt szobatiszta lett.De ezzel nem magamat fényezem,szerencsénk volt.:)

A lényeg:tényleg van ilyen.

2011. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 2,5 évesen, a fiam 2 év 9 hónaposan szólt, hogy nem kell pelus. Soha utána nem pisilt be egyik se, nappal se, éjjel se, útközben se. Pár hónapig biliztek, aztán a bilit elvitte a cica hogy szokják a vécét mert az oviban nincs bili, és ennyi volt.
2011. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De jó ilyeneket olvasni! :) Én el vagyok keseredve, nálunk semmi előrelépés, pedig már 28 hónapos a lányom. Nagy dumás, folyékonyan beszél, és elméletben tudja ezt a wc-zés dolgot, de sem bilire, sem wc-re nem hajlandó ülni, csakis ruhában! :((( Én nem gondoltam, hogy ez ilyen nehéz lesz...
2011. ápr. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyv hettel a 2 eves szulinapja utan,egyik reggel azzal a gondolattal ebredtem,hogy ennyi,matol nincs pelus.azt is elmondom,hogy addig soha nem lehetett bilire ultetni.Reggel levettem rola,aznap ketszer bepisilt,masnap mar nem,harmadik nap pedig mar mondta hogy kell pisilni,nem volt szukseg felorankent bilire ultetni
2011. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

26 hónapos a fiam, 4 nap alatt pisitiszta lett. Ez nálunk azt jelenti, hogy pisilni csak bilibe pisil. Nappal száraz marad a pelus már, és éjszaka is. Viszont kakilni bekakil.

Én úgy csináltam, hogy megvártam azt az időt, amikor úgy kelt fel a nappali alvás után, hogy tiszta marad a pelusa. A dokin szerint ilyenkor megérett a kicsi a szobatisztaságra. Mikor ezt tapasztaltam, másnap levettem a pelusát és egész nap így volt otthon. Egyszer se pisilt a bilibe. Végigpisilte a lakást. Másnap már magától ráült 1X a bilibe és pisilt. Harmadik nap pedig már csak 1X pisilt be, minden más alkalomkor csak a bilibe. És azóta 1X se pisilt be, csak a bilibe. A 4. nap reggelén pedig úgy kelt fel, hogy száraz volt a pelus és azóta is szárazon ébred. Már 1 hétnél tartunk.

2011. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ti ilyenkor nem mentek sehová mondjuk egy hétig? Vagy ezt hogy lehet kivitelezni? Délelőtti vásárlás, stb. ?
2011. ápr. 4. 13:01
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is még a bilire szoktatás előtt állunk,de számomra elképzelhetetlen,hogy ha még nem szól,hogy pisilni kell,ne adjak rá pelust és végigpisilja a lakást. Most úgy gondolom,hogy bilire szoktató pelust fogok venni,azt könnyedén le és fel lehet húzni.
2011. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!