Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki nem volt...

Van itt olyan, aki nem volt elégedett magával, és később mégis? Nem fizikai változásokra gondolok. Hanem arra, hogy sikerült elfogadni magát olyannak amilyen és megtanulta igy is szeretni magát.

Figyelt kérdés

Valami olyasmire gondolok, h sikerült bebeszélni magának, h Ő is fontos, és szép a maga módján, mint a többi ember... vagy esetleg olvasott valami jó könyvet, vagy hasonlók...

Nekem az a gondom, h mindig csúnyának látom magam, és irigykedem másokra, h milyen szépek, és én miért nem lehetek olyan.

A kapcsolatokban is mindig azon aggódom, h mikor talál mást a párom, egy szebbet...


2011. szept. 27. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szépnek tartom magam, még sincs párom, pedig nagyon tudok szeretni... kinek jobb akkor? :(
2011. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egyik sem jó...

Mert így én is egyedül maradok, ha ilyesmin depizek.

Ezért sosem tudok felhőtlenül boldog lenni, m mindig aggódok azon, h mikor talál egy szebbet.

2011. szept. 27. 20:57
 3/8 A kérdező kommentje:

Többen azt mondják, h tükörbe kell nézni és találni legalább egy dolgot magunkon ami tetszik, és minden nap azt figyelni, és azt hajtogatni, h milyen szép...

De, szerintem ez nem segitene nekem. Igazából nem tetszik semmi magamon.

2011. szept. 27. 20:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a szerencsém, hogy magam sem szeretem az ilyen "mai szépségeket", sokkal izgalmasabbak a karakteres emberek, valódi egyéniségek. Tehát ilyen emberekkel próbálom körülvenni magam, akiket szeretek és érdekesnek, izgalmasnak találok, így ha látom rajtuk, hogy ők is hasonló jókat gondolnak rólam, akkor igazán boldog vagyok.:)
2011. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó Neked... :)

De, nekem az lenne fontos, h magamat lássam szépnek, vagy legalább elfogadjam magam olyannak, amilyen vagyok.

2011. szept. 27. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De mit nem találsz magadon szépnek? Olyan nem létezik, hogy semmit! Vagy akkor min változtatnál, hogy "na, akkor lennék szép, ha így vagy úgy néznék ki"?


Amúgy én is azért vagyok elégedett magammal, mert mást se attól látok szépnek, hogy esztétikailag ilyen vagy olyan. Tehát tudom milyen fontos, hogy valaki kedves, nyitott, intelligens legyen, és szerintem tényleg átüt az ember személyisége. Tehát ha ezek meg vannak, akkor szép is.:)

2011. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én sem tudom elfogadni,szeretni magam. Pedig külsőre szép vagyok. A belsőm meg.... Inkább azt mondanám, hogy tulajdonságokat nem tudok elfogadni magamba. Pl. miért nem vagyok határozottabb?Miért nem tudok semminek örülni? Miért nem tudok beszélgetni másokkal?...stb A külső nem számít hidd el! És mindenkinek más a szép.
2011. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha ezen aggódsz és nyíltan, egy idő után elhagy! Nem szabad ezzel törődni! Nézz meg mindenkit! mindenkinek van hibája! Aki kívül "tökéletes", belül lehet nem ép! Örülj ha van párod! és ne ezekkel foglalkozz! én megtanultam "kezelni".
2012. szept. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!