Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálják ezt a cicáim?

Miért csinálják ezt a cicáim?

Figyelt kérdés

Biztos hogy nem egyedi eset, és nem is zavar különösképpen csak kíváncsi vagyok hogy vajon miért csinálhatják. A szitu a következő: a semmiből fogja magát és el kezd rohanni mint egy őrült. Aztán megáll, majd újra fut, de ilyen játékosan..Ketten vannak, de külön külön csinálják. Tehát nem egymást kergetik, mert valamikor az egyik nincs is a szobában.


A másik cicám meg még a "semmivel" szokott játszani. Ez alatt azt értem hogy fogja magát és kergeti a semmit, majd alányúl a szőnyeg alá mintha onnan akarná kipofozni a semmit. :) Murisak.


Miért lehetnek ezek?


2011. szept. 21. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Az okát nem tudom, de azt igen hogy normális jelenség, a legtöbb macsek művel ilyeneket. Nekem nagyon nyugodt és lusta cicám van, ritkán rohangál, de tegnap este ő is levágott egy ilyen fél órás flúgós futamot a szobában.
2011. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert játszik. :)


Az én macskám is szokott ilyet játszani. Az izmaiknak kell, hogy időnként alaposan megtornázódjanak, ezért szoktak rohangászósdit játszani. Valamint ez a viselkedés általában a gazdi felé felhívás keringőre, pardon: egy kis játékra! Játssz vele/velük többet! Csinálj nekik kis gombolyagokat. Minden nap, hazafelé jövet hozok neki gesztenyét (most hullik, teli van vele az utca). Ő is imádja, én is. Hatalmasakat szokott a gesztenyékkel focizni. Igaz, hogy ez a szórakozása legjobban esett neki eddig mindig csakis hajnali négykor, de erről már leszoktattam. :)

2011. szept. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, "macska szakmai körökben" ezt nevezik őrültek félórájának:))azért, ahogy öregszenek lelassulnak, ritkábban csinálják.nekem dettó ezt csinálják, ha rájuk jön, de kettő egykorú (1 évesek)egymást is kergetik, persze játékból.emeletes a ház, és, amikor a falépcsőn le föl rohangálnak,úgy dübörögnek, mintha patások lennének.

a harmadik 8 éves, ő nem száll be a buliba, de, ha egyedül van ittbent, csinál 1-2 kört:))

kert is van, ott is kiélhetnék magukat, de ez a benti rohangászás úgy látszik nagyon izgi lehet.

ja és a szőnyegek alá bújás is, kisebb szőnyegekkel együttvonulás, beletekeredés, stb.

az ifjak a függönyt sem kímélik, a férjem idegeire mennek, mert neki kell napi szinten visszacsiptetni:))

de így imádjuk őket, amilyenek, elvégre csak egyszerűen

macskák.

üdv.

2011. szept. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmivel játszás: eleinte én is azt hittem, de mikor jobban megfigyeltem, egy ici-pici szösz volt, amit kergetett. Egyébként az utóbbi napokban biztosan magasabb a levegő elektromossága, mert sokkal többet mozognak, mint máskor.
2011. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szokták a legyeket,bogarakat is vadászni amik repülnek vagy gyorsan futnak....

Az a legmurisabb mikor a macskánk kinn ül az udvaron az ablakban(ablak csukva) és egy legyet próbál megfogni ami bent van Ő meg kint,és ugrál az ablakra:DD Amúgy meg eljátszanak akár egy porcsomóval is..,lehet azt kergeti:)

2011. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem játszás, és nem is vadászat.

A macskák nagyon higgadt állatok. Mikor piszkálják, ha ideges lesz, akkor sem csinál semmit, legalább is egy átlag macskát sokáig kell szekálni, mire kiborul. De ilyenkor felgyorsul a pulzusa, meg minden, ami emberekre is jellemző, de nem adja ki magából, legfeljebb a farkát lengeti, meg ilyenek.

És ilyenkor engedi ki a gőzt, vezeti le a feszültséget. Szóval neki erre szüksége van :)

2011. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is egyfolytában ezt csinálta, rohangál össze vissza mint egy őrült, jókat szoktam rajta mulatni :) Meg bemászik a szőnyeg alá, benyúl :) nagyon aranyos :) Így játszanak, ennyi, nincs különösebb indoka :) Az én macskám szimplán bolond :)
2011. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!