Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomoru a cica egyedul?

Szomoru a cica egyedul?

Figyelt kérdés
A cicam sajnos egesz nap egyedul van itthon, amig anyukam dolgozik. (en egyetemre jarok, videkre, igy csak csutortoktol vagyok itthon) Most figyelem, es olyan mintha banatos lenne. Ha itthon vagyok, jatszok vele, de mar nem olyan baba cica, 10 percnel tovabb nem foglalja le a madzag es labda kombo. Lakas cica, kimenni nem tud. Kerdeztem orvost, szerinte a cicak remekul elvannak egyedul, mivel sokat alszanak, de azert aggodom. Nalatok ez hogy megy? Ja, a masik, ha bejon egy legy a szobaba, ugyesen megfogja es meg is eszi. Ha itthon vagyok megdicserem es elveszem a zsakmanyt (az o felhaborodasa ellenere) de mig nincs itt senki kitudja hanyat fal fel? (olyan sok nem lehet, csak 1-2 szokott bejonni) A kerdes, hogy nem art neki? A legy azert nem egy tiszta allat...finoman szolva.
2011. szept. 23. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is szobacica és van, hogy estig egyedül van, nincs semmi baja :) elszórakoztatja magát, szeret plüssökkel, hajgumikkal, csatokkal játszani, mindennel amivel nem lenne szabad :)) Ha hazaérek örül nekem, várja hogy simogassam, ilyenkor játszok vele kicsit, meg hagyom hogy harapdáljon :D

Enyém is szokott legyet fogni és megenni, én ilyenkor csak megdícsérem :) Nem lesz baja tőle szerintem, ha néha megeszik egyet.

2011. szept. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kerria válasza:
100%

Amíg benn lakott a cicánk, addig nálunk is hasonló volt a helyzet. Eleinte kicsiként sokat lehetett vele játszani, azonban ha megnő, akkor más lesz neki a játék mint neked. Ne aggódj, attól, hogy komolyodik, ő még nem szomorú... :)

Ha az megnyugtat, tegyél ki neki sok olyan játékot, amivel játszani szoktatok, és ha unatkozna, akkor tud velük játszani. :)

2011. szept. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nő a cica, úgy komolyodik. Kölyökként minden cica többet játszik. Az én cicám is mindig fogdossa a bogarakat, olyan nagyokat ugrik utánuk álló helyzetből, hogy néha én is meglepődök. Semmi baja nem lesz tőle, ha néha megeszi. A kinti cicák is össze esznek mindenféle bogarat, mégis egészségesek.
2011. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem szeretett egyedül, ezért befogadtunk mégegyet, irtó boldogok együtt.


A legyet NE VEDD el, természetesen nem lesz tőle baja, de te sem örülnél neki ha az államvizsga másnapján elégetnék a diplomádat és törölnének a nyilvántartásból...

2011. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az utolsó válasz nagyon tetszik!!!:D:D:D


és milyen igaz!:)


miért veszed el szegénytől a legyet???

az a zsákmánya!

(egyébként meg fontos kiegészítő tápanyagokat tartalmaz!!!!)


a macska nem falkaállat...

semmi baja sincs egyedül - viszont teljesen abnormális szegényt egész életében egy lakásban tartani... (szerintem.)


próbálkozhattok egy társcicával, de akkor ivartalan legyen mindkettő.


(az enyémek testévek, kinti-benti cicák, egy ivaros fiú és lány, a lány csak akkor boldog és nyugodt (láthatóan), amikor a fiút nem hozom be estére.:D

akkor nagy szerelem van!:D

(érdekes, hogy a vele egy méretű keverék kutyusom nem zavarja, összebújva alszanak mellettem az ágyon.:)



ne aggódj, a cicádnak semmi baja!:)

a vadászösztönét meg hadd élje ki a legyeken, ha már a réten nem egerészhet.

2011. szept. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat mindenkinek. Jo, a legyet akkor meghagyom neki, bar valtozatlanul nem orulok neki, az a legy masnak a szekleterol jon ide... Voltak mar cicaink, kijelenthetem tokeletesen elegedettek voltak lakasban, 17 evet eltek le itt, csak ok ketten voltak, ezert nem tudom, nem rossz e neki egyedul.
2011. szept. 24. 22:09
 7/7 anonim ***** válasza:

ha ez megnyugtat a légy témában:

a cica a saját fenekét a nyelvével tisztogatja...:)


szerintem az a pár atomocska, ami a légy lábáról a szájába kerül, nem olyan sok.:D

2011. szept. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!