Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy éves cicát napi hányszor...

Egy éves cicát napi hányszor érdemes etetni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk háromszor kapnak konzervet (reggel, délben, este), száraz táp pedig folyamatosan van nekik kitéve, abból akkor nassolnak, amikor akarnak.
2011. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig kell hogy legyen a tányérban kaja. a macska nem kutya hogy napi 1szer kap. A macska el tudja dönteni mikor akar enni. Ha kérj adj neki konzervet, egy tányérban meg legyen száraz kaja, az nem megy tönkre. Úgy ahigy első válaszoló is mondta.
2011. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is, hogy ivartalanított vagy ivaros cicáról van e szó. Mivel az ivartalanított cicák hajlamosabbak a hízásra.

Az én cicám előtt egész nap ott van a száraztáp, akkor rágcsál belőle amikor akar. Konzervet/húsit egyszer kap egy nap, általában vacsorára egy normális adagot.

De az én cicám még csak fél éves, és most ivartalanították, szóval lehet vigyáznom kell majd nekem is a kajával ezentúl.

Hallottam már olyanról, hogy ivartalanítás után el kellett pakolni a cica elől a száraztápot is, mert addig evett amíg volt a tálban, ha megtöltötték a tálat ugyanott folytatta, ahol abbahagyta...

Tehát ha ivaros cicád van, és nem túlsúlyos előtte lehet egész nap a száraz és egy megszokott időben adja neki konzervet/húsit. Ha ivartalanított akkor meg kell figyelned, hogy mennyire kapott rá a kajálásra és az alapján variálni az étkezéseit.

2011. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Két ivartalanított lány cicám van. 3-4 évesek, egyik sem hajlamos a hízásra, sőt. Az egyik sokkal kevesebbet eszik, mint szeretném, ezért inkább sovány, mint elhízott. Száraz táp mindig van előttük, egy alutasakos kaját pedig sokszor nem eszik meg ketten két nap alatt sem, ezért az is ott van előttük. Így mivel nem nagy evők, mindig ott van nekik a kaja. Viszont ha nagy zabás a lakásban tartott cicus, és hízásra is hajlamos, akkor kell vigyázni az adagokkal. Akkor viszont napi kétszer szerintem bőven elég egy felnőtt cicát etetni.
2011. okt. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én napi 5x etetem őket, mert ha kevesebbszer adok nekik többet akkor is ötször akarnak enni, így ötször kapnak kevesebbet és mindenki boldog.
2011. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

15.23

Igen az én cicáim elől is el kellett venni a szárazat is, mert addig zabálna amíg kaját lát :D

2011. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!