Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutyát mivel...

Németjuhász kutyát mivel érdemes etetni és 1nap hányszor, ha a száraz tápot nem nagyon szereti? Milyen a testalkatuk az ilyen fajtájú kutyáknak?

Figyelt kérdés
Az enyém kicsit véznának nézki és olyan erős mint egy bivaly)
2008. márc. 17. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én Axim is német-juhász és inkább izmos fajta, mint vastag, bár az utóbbi időben azért felszedett magára. De már 6 éves. Az első 4-5 évben szinte szálkás testalkatú volt.

Én kiskutyakorában rászoktattam arra, hogy a száraztáp mindig előtte van, na meg ugye víz, esténként pedig szokott kapni hozzá egy kis konzervet, vagy maradékot, aminek mindig nagyon örül és szereti. Nem minden kutyával lehet megcsinálni, hogy előtte hagyod a kaját, én azért szo9ktattam rá, mert az előző kutyámat megmérgezték és könyebb volt ránevelni, hogy senkitől se fogadjon el kaját, ha sose volt nagyon éhes, mert a táp mindig elérhető volt számára.

Nem lehet, hogy a kutyád esetleg azt a tápot nem szereti, amit kap? Próbálkozz másik fajtával. Az enyémne is vannak kedvencei, meg olyanok is, amiket ki nem állhat.

Egy ismerősöm pedig kutyabérescseppet adott a kutyájának, attól megnőtt az étvágya.

Sok sikert!

2008. márc. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
szigorúan egyszer egy nap csak, de akkor elegendöt. mi pl mindig a maradék levest csontokat, kaját adjuk, de persze adunk mellé kutya konzervet, kenyeret, tésztát. a lényeg hogy elég húsos legyen benne. a németjuhászok kicsit véznák, nem baj az, leginkábba fiatalok olyan esetlenek. este érdemes neki adni.
2008. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Az is lehet, hogy gilisztás a kutyád és azért nem eszi a száraz tápot! Vidd el orvoshoz!

Ja, és ne adj neki semmilyen humán vitamint! Van kifejezetten állatok számára készített vitamin is. Ezeket állateledel boltban is lehet kapni!

Mindig ügyelj, hogy legyen neki friss vize, És jó ötlet lenne ha más tápokkal is próbálkoznál, mert tudod, mindegyiknek más az ízesítése!

A németjuhászok amúgy nem véznák, hanem kifejezetten izmosak, és erősek. De nem szabad felhízlalnod a kutyádat!

2008. márc. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megint én. Soha ne adj neki kenyeret, mert az gabona és a kutyák nem tudják megemészteni!

Tápból is olyat adj, ami állati fehérjét, zsÍrokat tartalmaz.

Nem okoskodásból írom mindezt, apukám 15éve tenyészt németjuhászokat...szal' szinte tapasztalatból.

Remélem tudtam segíteni!

Csilla:)

2008. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2008. márc. 18. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Itt olvashatsz egy írást amiben általálnosságban véve írnak a kutyák etetéséről és a tapasztalataim szerint tényleg használható információkat írnak.


[link]


A vitaminról és a gabonáról:


Olyan nincs, hogy humán vagy kutyavitamin. A vitamin az vitamin minden formájában DE mint ahogy az embernél is úgy a kutyáknál is figyelni kell a menyiségre.

Egy normális kutya vitaminszükségletét fedezheted a normális étrend összeállításával, ha viszont külön vitamint kell adagolni azt kizárólag állatorvossal egyeztetve szabad tenni és természetsen csak állatorvos ajánlására.


Én félévente elviszem a kutyámat orvoshoz, hogy vizsgálja meg akkor is, ha nem beteg és ilyenkor megbeszéljük nem csak az egészségi állapotát hanem az etetését, a testsúlyát vagyis mindent amit csak kell. Nekem ez megér félévente 8-10 ezer Ft-ot, nem sajánálom rá.


A gabona.


Butaság azt gondolni, hogy a kutyának nem szabad kenyeret és egyéb gabonafélékből készült ételeket adni.

Ahogy az ember szervezete úgy a kutyáé is igényli a különböző gabonafélékben található rostokat. Természetesen itt is a menyiségük és a minőségük az ami meghatározó az etetésnél.


És egy megjegyzés az egyik hozzászólásban említett tanácsra, miszerint "lehet, hgy azért nem eszi a száraztápot mert férges"


Ha egy kutya naphosszat zabál de folyamatosan csökken a súlya akkor tényleg gondolni kell a férgesség lehetőségére. Ha egy kutya eleinte zabál de lefogyott és legyengült és étvégytalan lett, akkor is gondolni kell a férgességre.


De akkor ha a kutyának nem ízlik a száraztáp egyébként minden rendben van az étvágyáváal akkor feltételezhetően az izlésével kell megküzdenünk, nem pedig a férgességével. ;)

2008. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak a férgességnek és annak, hogy azt száraztápot nem eszi a kutyád nincs semmi köze egymáshoz.

ha férges a kutya akkor egész nap bírna zabálni, ha nagyon az akkor nem érdekli, hogy mit eszik csak egyen, mert a férgek is belőle táplálkoznak.

2008. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ja és a gabona, létezik olyan kutyatáp, kutyakeksz, és egyéb csemegék aminek fő össztevője gabonaféle.

az logikus ugye hogy nem azt a kukoricát, meg búzát adjuk, mint a lovaknak, meg kacsáknak (mert hallottám olyanról hogy vki ezzel etette a kutyáját) na azt tényleg nem tudja megemészteni.

de sztem néha egy kis kenyértől sem lesz semmi baja, csak nem szabad folyamatosan és túlnyomórészt azon tartani, mert abból nem fedezi a tápanyagszükségletét.

2008. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én a német juhászomat táppal,konzervvel etetem és szoktam neki főtt ételt is adni!!De mindíg változatosan!!Ő sem szeret minden fajta tápot,van kimondott kedvence!!Én is úgy tudom,hogy napi egyszer kell etetni,ettől függetlenűl én reggel,este adok neki enni!!De így is inkább azt mondanám rá,hogy "vékony"!Szerintem nem szabad egy kutyust felhízlalni,az neki is problémákat okozhat!!
2008. ápr. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
napi 2 szer, nemszabad egyszerre megterhelni a gyomrát
2010. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!