Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek érdemes papagájt...

Bulaz kérdése:

Szerintetek érdemes papagájt tenyészteni? Hullámos papagájrol lenne szó kb hány nőstény és hány him kell hogy legyen hasznom is? 1 költéskor hány pici születik? 1 évbe 1 anya hányszor költ? Könnyen eltudnám adni őket keresett madár a papagáj?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 14:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
nem szaporítják és fogdossák be őket elegen? tanulj, vagy menj el dolgozni..
2011. júl. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nincs melo tanulo vagyok még azé akarnám:D
2011. júl. 25. 14:38
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdem az elején.

A papagáj tenyésztéséből nem lehet megélni. Hasznod a hullámoson nem lesz, mert többet esznek, mint amennyiért el tudod őket adni. Ne a kereskedésben látott árakat vedd alapul mert azon már rajta van a kereskedő haszna.

A gyűrűs hullámosokat is alig viszik el 800-ért.


Egy tojót 3-nál többször nem illik költetni egy évben, mert a kimerülés jóval megrövidíti az életét, a minőségét rontja, a kimerült madár meg nem nevel úgy és nem is annyi fiókát, mint normál esetben.

A fiókák száma fészekaljanként 1 és 6 között változik, néhány esetben 7-8 is lehet. Többet nem képesek felnevelni eredményesen.

Testvéreket nem szabad hagyni szaporodni. Ha egy nagy madárházban összeengedsz több tojót és hímet, sosem lehetsz biztos a kicsik szüleit illetően.


Másrészről a tenyésztés nem itt kezdődik, hanem ott, hogy utánajársz a kérdéses madarat illetően az igényekről, és a költés tekintetében az alap dolgokról. Itt nem fogsz tanulni semmit, mert a "ne szaporíts" jellegű válaszokon kívül nem nagyon tudnak tanácsot adni.

Jó lenne ha áttanulmányoznád a színgenetikát is. A hullámosnak közel 50 féle színmutációja létezik, és sok esetben nem azt kapod a fiókák színéül, mint amit várnál.

2011. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nincs haszon rajta. Sok hely, sok kaja, sok elfoglaltság. Normális gazdikat meg nem találsz.


Sokan úgy tenyésztik őket mint a nyulakat. 20*20as ketrecekbe, a földön. Undorító az egész, és mindenki, aki csinálja.

2011. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

milyen állatot érdemes tenyészteni?

igazábol nekem egy kis + pénz kellene:D

azért csinálnám csak

2011. júl. 25. 15:15
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha van egy kis kerted akkor a sok állat tartásának/szaporításának megfelel. Pl drágább kutyafajtából beszerzel egy párat és az megfelelően törzskönyvezve akár jobb hasznot is hozhat. Vagy akár nyulázkodhatsz is csupán egy kis barkácsolás és utánaolvasás az adott fajnak( mint minden állatnál persze), vagy galabászkodásba is van haszon. Remélem valamennyit tudtam segíteni.
2011. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nyulnál milyet érdemes venni?
2011. júl. 25. 16:09
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

nemhiszem el,hogy valaki ennyire tudatlan lenne... diákmunka baz*meg.. nem fogom fel, hogy miért aakr egy olyan ember szaporítani, aki nem járt utána az állatoknak.. én egy bizonyos ritka állatot tenyésztettem.. évekig tanulmányoztam magukat a kisállatokat, utána pénzt gyűjtöttem a kezdethez, havi 30-40 ezer is bejött, néha több, mert egy darab 10 000 volt.. : ) mára végeztem, állatorvos lettem. NEM KÉNE FELELŐTLENÜL... nyilván állatod sem volt.. hogyan gondoznád te emeletes bar*m?? :DDD

annak ellenére, hogy sokat kerestem vele.. nem a pénzért kezdtem csinálni. egy tenyésztő (akitől szívesen vesznek az emberek)

-utánaolvas

-kevés párt tart

-kevés születés

-kevés kicsi

-uj gazdinál is nyomonkövetve

törzskönyv.. te olyat nem tudsz, csak ha bejegyzet tenyésztő.. anélkül meg nem törvényes

2011. júl. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

nekem voltak állataim meg vannak is és én gondozom őket normálisan diákmunka meg itt a környéken elég szar:S

szoval az nem ez csak 1 ötlet volt de sztem ugy se lesz belőle semmi

2011. júl. 25. 17:28
 10/20 gfero ***** válasza:
gazdasági fürjet.ha van hol elad a tojást majd magát a fürjet ha keltesz akkor érdemes tartani.de sok munka van vele de ha rendesen csinálod megéri.
2011. júl. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!