Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Linkelnétek menhelyi elvihető...

Linkelnétek menhelyi elvihető cicákat? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Sajnos pár napja nem jön haza a nőstény, ivartalanított cicám, Mica.:(


Nagyon hiányzik, még várok, hátha csak éppen csavaroghatnékja támadt (félig kinti, félig benti cica volt, de ha akart, egész nap bent lehetett.)

Van egy tesója is, Mutyi - ő kandúr és ivaros, viszont ennek a gyakorlatban semmi jelét nem adja már 3 éve.:D


Anyukámmal azon gondolkodtunk, hogy ha bekövetkezik a legrosszabb, amitől félünk, és Mica még 1-2 hét múlva sem jön haza, akkor befogadnánk egy menhelyi cicust.



Leírom, milyen körülmények közé érkezne:

- szintén kinti-benti cica lenne (kertes házban lakom)

- 4 kutya van a háznál, ebből az egyik szintén cica méretű keverék, a kutyák teljesen "cicakompatibilisek", tehát nem fogják a frászt hozni rá...

- Lehetőleg ne ivaros kandúr legyen

- az sem baj, ha "hendikeppes", mivel gondolom az ilyen cicáknak kisebb esélyük van gazdira találni, én szívesen befogadom.

- nem feltétel, hogy kölyök legyen, bár nyilván könnyebb dolgom lenne.


Az egyetlen "elvárásom" vele szemben, hogy legyen szelíd és bújós...


Bár remélem, Mica még haza jön, mert vele egészen különleges kapcsolatunk volt/van...


Csak tájékozódni szeretnék addig is...


Megköszönném, ha linkelnétek cicákról képet, akiknek megfelel az, amit nyújtani tudok!:)


2011. okt. 5. 19:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

ja, és elfelejtettem, hogy Budakeszin (Buda mellett) lakom, jó lenne ehhez közeli helyet találni...


Persze én is épp nagy cicakeresésben vagyok...:)

2011. okt. 5. 20:05
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
allatok.info de ha megadod a megyét ahol laksz, vagyis inkább rákeresel a helyi menhelyekre (az allatok.info-n ottvannak a szervezetek nevei is) rákereshetsz, de egy sima hirdetésben is találhatsz, azaz sima ujság hirdetései között. itt n.atádon rendszeresen kapunk ingyenes szórólapokat amin vannak hirdetések, sokszor van köztük ingyen elvihetö cica. tul sok is.
2011. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
látom amire válaszoltam ez is kiderült h hol vagy :D lehet ha itt valaki meglátja h cicát keresel rögtön tud ajánlani többet is, ismerösét, vagy sajátot, vagy látott hirdetést
2011. okt. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2011. okt. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek megy a zöld kéz!:)


jöhetnek még ötletek, de az eddigi cicákból is sok jelöltem van!


Az amúgy milyen ötlet, hogy elmennék az illatos útra, és "szerelem első látásra" alapon választanék?

2011. okt. 5. 20:42
 6/16 anonim ***** válasza:

2 budapestit tudok neked mondani:

1) Noé Állatotthon Alapítvány

[link]

itt két cím alatt tudsz keresni: gazdira váró cicák és közvetített cicák (a közvetítetteknél is van kép csak a cica adatlapjára kell menni)


2)Macskamentők Alapítvány

[link]


Remélem azért hazajön a cicusod :)

2011. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, én is remélem, hogy Mica haza jön! Pille annyira megtetszett, hogy holnap családi kupaktanácsot hívok össze, hogy befogadjuk - függetlenül Micától.


Rájöttem, hogy kiszúrnék egy hendikeppes cicával, hiszen nem érezné magát biztonságban a 4 kutya mellett, hiába nem piszkálnák...

Egy öreg cica utolsó éveit így megbolygatni nem jó, jobb lenne neki máshol.


Köszönöm még egyszer mindenkinek!:)

2011. okt. 5. 21:57
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
a szerelem első látásra általában a legjobb választás :)
2011. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van meg egy link, hogy ne legyen olyan konnyu a dontesed :P Remelem a cicad ettol fuggetlenul hazajon!! Majd irj, hogy hogyan dontottel.

2011. okt. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

a Noés Pille? :) De jó :) Nagy rajongójuk vagy facebookon és sajnos legutóbb már cicastopot kellett hirdetniük annyi cica érkezett be hozzájuk... igaziból 2x annyian vannak, mint amennyit elviekben el tudnának látni. Szóval nekik mindig nagy öröm, ha valakit örökbe fogadnak, mert be tudnak venni helyére egy másik kis "árvát".

Majd írd meg, hogy döntött a családi kupaktanács és hogy Mica hazajött e (remélem igen, úgy lenne teljes az öröm) :)

2011. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!