Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetente szoktátok cseréln...

Hány hetente szoktátok cserélni a teljes almot ahelyett h megint rátöltenétek (minden válaszolónak megy a zöld mancs- már ha nem ír nagy marhaságot szórakozásból)?

Figyelt kérdés
Tehát mennyi idő után szükséges a teljeset kicserélni és az alomládát kipucolni? Légyszi azt is írjátok meg h milyen almot használtok! Köszi
2011. okt. 6. 19:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a teljes almot hetente, legkésőbb másfél hetente cserélem, és kifertőtlenítem az egészet ilyenkor. Biolux almot szoktam venni, mert erre felénk nincs olyan sok lehetőség, de ez nem is drága és be is vált.
2011. okt. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
köszi! De hetente cserélni nem nagy pazarlás? Mert akkor elvileg még egy csomó tiszta almot ki kell dobni, v én gondolom rosszul? Bocsi csak tapasztalatlan vagyok :/
2011. okt. 6. 19:42
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ, mekkora az alomtál meg mennyi almot teszel bele. Én pl. egyszerre nem szoktam nagyon sokat belerakni, kb-ra szerintem sejteni lehet, hogy mennyit kell belerakni ahhoz, hogy ne legyen pazarlás.
2011. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
ok köszi, akkor gondolom majd kitapasztalom, v ilyesmi :D Jöhetnek még válaszok, h esetleg más alommal mi a helyzet, v ugyanezzel más is így csinálja-e!
2011. okt. 6. 19:49
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 l-es Shah almot használok, kb a hónapig tart ki az egész zsák, én akkor szoktam kicserélni az egészet, fertőtlenítés stb.

Persze nálam fedeles macskawc van, és reggel és este is kiszedem az "ajándékcsomagokat".

Akik hozzászoktak a drága alomhoz, azok annyira nem szeretik a Shah-t, mivel ez csomósodó alom, és nem olyan szilika géles. De mivel nekem első cicám, első alom vásárlásom volt, nem érzékelem a különbséget és nem is akarom, mert így kijövök havi 700Ft-ból (ami az almot illeti), nem pedig 4-5 ezerből és ez diákként egy elég fontos szempont :)

De megmondom őszintén pisiszagot egyáltalán nem érzek, a nagy dolog után van kb. 5 percig büdi, de ezt meg lehet oldani szellőztetéssel. Ez ugyanolyan, hogy mi is hiába húzzuk le a wcét a szag egy ideig ott marad, arra való a légfrissítő és a szellőztetés :)

2011. okt. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Most van kipróbálás alatt a Fressnapfban kapható Multifit Ultra comfort alom. Ebből csak ki kell kapni az ürüléket és a vizelettől összeállt gombócot. Ez az első olyan alomfajta, amiben tényleg kemény, nem széthulló gombócok lesznek. 2-3 naponta utántöltöm, és kész. Van egy kis enyhe fertőtlenítős szaga. Úgy néz ki, hogy a 15 l-s zsák elég 2 macskának 1 hónapra, 3.300,- Ft. Sok fajtát próbáltam idestova 20 év alatt, de a szilikagélesen kívül eddig valóban ki kellett szinte hetente cserélni az egészet. Árban lehet hogy olcsóbb a 3-400,- Ft-os, de ez kényelmesebb.
2011. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhetnek még!
2011. okt. 6. 21:39
 8/24 anonim ***** válasza:
16%
én mindig cserélem ,a macskák akkor érzik jól magukat ha mindig tiszta az alom....gondolom te se szeretnél a hugyodba szarodba mászkálni?...nem túl egészséges az állati űrölék amit széthord a tappancsán!!!!!
2011. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most van bent először cicám, első almot vettem 6kg-os, 1hónapja már tart,tegnap dobtam ki a zacskót.Ki kell szedni az ürüléket, meg a pisicsomót és kész.Egyáltalán nem érezni, van valami illata, ami finom :)

De én minden héten kimosom a tálat, addig a benne lévő almot kiöntöm valamibe, ha megszáradt a tál, akkor vissza öntöm, feléjig minimum kell,hogy legyen,mindig csak utána töltöttem.Nekem ez nagyon bevállt.

2011. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
nálunk kb hetente van cserélve de ez nagyon függ az alom minőségétől.
2011. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!