Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon pici vagy idősebb...

Nagyon pici vagy idősebb macskát érdemes örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első macskám, nagyon szeretnék egy cicát. Minden földi jót megadnék neki, csak egy a gond - lakásban lakunk és félünk, hogy szétszed mindent (főleg a bőr ülőgarnitúrát). Milyen macskát érdemes örökbefogani, olyat, akiről már tudjuk, hogy milyen a személyisége (lustizós,dorombolós-odabújós és nem játékos annyira pl) vagy kiscicát és azt tanítgatni utána? Félnék, hogy a kiscica mindent szétkap. Tapasztalatok??



ui.: kinéztem már egy cicust a neten, talált macsek és beleszerettem teljesen..1 éves. Egy éves korban mennyire jó örökbe fogadni Őt?


2011. okt. 16. 17:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hozzám is 4 hónaposan került a cicám, ráadásul ő a rosszcsont típus, aki állandóan megy "felfedezni", mégse okozott egy kis gondot se az, hogy magamhoz szoktassam. Sőt! Az én cicám imád, mindenhova követ, velem alszik, stb. Mi panelben lakunk, ezért lehordom hámmal sétálni, és olyan is volt már, hogy kiszökött a lépcsőházba, megindult, futott lefele...megijedtem ezért visszafordultam cicakajáért, hogy felcsalogassam, de felesleges volt mert amíg bementem a hűtőhöz vissza is jött (pedig nyitva volt a lépcsőház ajtó), mert nélkülem nem megy sétálni :) Most pedig már olyan problémám van, hogy minden reggel arra kelek, hogy "tisztogatja" a pofimat a kis érdes nyelvével :) Nagyon ragaszkodó és nem csak most kezdte, amikor hazahoztuk, ahogy kivettük a hordozóból rá 10 percre már dorombolt :)

szerintem megfelelő törődéssel ugyanilyen lehet egy 1 éves cica is! Ha mindenki csak kiscicákat visz haza, mi lesz a "nagy" cicákkal? Őt válaszd ;)

2011. okt. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem vee volt a baj, hanem az előző gazdával,ahol született.. Utolsó megmaradt cica volt és elmondás alapján kb 1 hónapot töltött egy sötét raktár szobába egyedül becsukva, mert az anyja eltaszította és a köcsög pincsi kutyák is bántották, ezér csukták be arra a 4nm -re tele karton dobozokkal, amikor kinyitották az ajtót, hogy na akkor errőla cicáról van szó, nem akart előjönni, hunyorgott és morgott.. Szerintetek az én hibám? Kb 3 hónapomba telt, hogy bízzon bennem, nem volt egy könnyű eset, még mindig az én hibámnak gondoljátok?

Nem utasítgattam a kérdezőt, csak a véleményemet, tapasztalotamat mondtam el.. Nem akartam senkit megbántani.

2011. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%

Hát jó de te ezt nem írtad le, általánosságba beszéltél arról, hogy ilyen korban nehezebb magadhoz szoktatni egy cicát, ezzel kicsit félrevezettél minket :) Gondolom a kérdező elmegy megnézni a cicát, látja hogy milyen körülmények közül jön és hogy mennyire barátságos.


Továbbra is azt mondom, örülni kéne annak, hogy nem mindenki kölyök cicát akar hazavinni, és nem lebeszélni róla. Nagyon sok kedves idősebb cica van a menhelyen is, akik éveket várnak gazdira (vagy rosszabb esetben a menhelyen halnak meg), mert mindenki kölyköt szeretne.


Én minden szempontból jó döntésnek tartom az egy éves cicát elhozni, ha a személyisége passzol a kérdezőjével :)

2011. okt. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, értem miért vagy 91 % os :) Engem is meg győztél :)
2011. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Köszi :))) Akkor már csak arra várunk, hogy a kérdező megírja, mi lesz/lett :)
2011. okt. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb ha nem kölyök cicát fogadsz örökbe hanem nagyobbat, az 1 éves cicus szerintem jó döntés lehet! Érdeklődj utánna, hogy milyen a személyisége, hogy viselkedik lakásban!

Általában az emberek kiscicát akarnak örökbefogadni, ezért a felnőteknek kevesebb az esélyük, hogy találnak gazdit... de te így segíthetnél 1-en :)

Sok sikert :)

2011. okt. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!