Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja? Napok óta...

Mi lehet a baja? Napok óta nagyon nehezen lélegzik a cicánk.

Figyelt kérdés

13 és fél éves sziámi lány cicánk egy ideje nehezen lélegzik - olyan szinten nehezen, hogy szemmel látható az erőlködés, ki-be mozog a hasa, eléggé erősen. Múlt héten kezdődött, két nap után elvittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy nem tud milyen betegséget ráfogni, szívizom elfajulása nem lehet, az már korábban megmutatkozott volna. Végülis azt mondta, az öregség miatt vannak ilyen tünetei - adott neki infúziót és három injekciót, utána kb. 3 napig egész jól volt a cica (mérsékelten vett nehezen levegőt), most pedig újra kezdődött az egész... Egyébként múlt héten azért vártunk két napot az orvossal, mert még ősszel volt egy ehhez hasonló "rohama", amikor nagyon nehezen vette a levegőt, és akkor nyáladzott is, de az - mire indultunk volna az ügyeletre - elmúlt. Azt hittük, most is az őszihez hasonló, gyors lefolyású dolog lesz - sajnos tévedtünk. :(

Van vkinek hasonló tapasztalata cicánál? Nem akarom elhinni, hogy "csupán" arról lenne szó, hogy öreg...


2009. máj. 2. 19:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mivel már 13 éves is elmúlt (ez cicáknál már nem kis kor)lehet,hogy ez a gond.mindenféleképpen vidd el dokihoz és ő megmondja,hogy mi lehet az oka.
2009. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ha a doki nem tudott segíteni, vigyétek el másik dokihoz. Nem biztos, hogy 13 évesen az öregség, hisz sok cica él 18 évig is.
2009. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Nincs semmilyen betegsége??

Azért ez valóban nem megszokott....

2009. máj. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: már voltunk orvosnál.

Én is azt szeretném, hogy elvigyük egy másikhoz is, de tavaly nyáron pl. egy elhúzódó kezelés miatt több napon át kellett őt állatkórházba hordanunk, és szó szerint beleőszült - kifakult a barna helyeken a szőre egészen fakóvá -, és egyik nap el is tűnt, és csak másnap reggel jött haza, mert nem akart megint kórházba menni. :( Ezt most szeretnénk elkerülni - de egyben azt is tudni kéne, mi a baja. A nehézlégzésen kívül más tünete nincs - bár ez is ép elég. :(


Szívesen olvasnám olyanok hozzászólását, akinek a cicájánál előfordult hasonló tünet...

2009. máj. 2. 20:17
 5/16 anonim válasza:
100%
Szia, az én cicámnak is hasonló baja volt és ő is 13 éves volt. Kiderült hogy tüdőgyulladása van. Sokat vittük orvoshoz, de sajnos már nem tudtak rajta segíteni. Jobbulást a cicádnak és vidd el a dokihoz.
2009. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak pont ez volt a baja, ráadásul úgy, hogy épp szülés előtt állt szegénykém. Láttuk rajta, hogy szenved, kín volt neki a levegővétel. Nagy hassal meg pláne. nyáladzott össze-vissza. kihívtuk az állatorvost és azt mondta, hogy elkapta az emberi tüdőgyulladást! Mi meg persze csak néztünk, hogy hát ilyet hogy lehet?? Mondta, hogy úgy, hogy valamelyikünk biztos meg volt egy kicsit fázva, és valami baktérium átkerült a cicába, ahol is ezt a szövődményt okozta. Mondta azt is, hogy meg lehet gyógyítani, de visszatérő probléma lesz ez most már nála mindig. Igaz, azóta is köhög szegény minden nap, de nem szenved, nincs semmi baja.


Ha jól emlékszem vetroxin kapott injekcióban, és utána meg vettünk neki tablettában az állatpatikában. ha előjön nála ez a baj, akkor két-három napon keresztül kap naponta háromszor fél szemet. Hamar helyreteszi.


A gyógyszer nevében nem vagyok biztos, utánanézek, mert már elköltöztem otthonról, így most nem tudok benézni a gyógyszeres szekrénybe.

2009. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én cicám kiskorában mindig köhögött, de a doki akihez jártunk, azt mondta mindig hogy megfázott. Néha előjött nála, szóval gondoltam igaza van a dokinak... Aztán 13 éves korában úgy vette a levegőt, ahogy te is leírtad. Egész nap nem evett, nem ivott, feküdt egyhelyben. Akkor elvittem másik dokihoz, aki azt mondta hogy már kiskorában kezdődtek a bajok, és nem megfázva volt, hanem a tüdőrák volt kialakulóban, és akkor még lehetett volna rajta segíteni:( A másik doki megnézte a tüdejét, és szegénykémnek már tele volt folyadékkal, azért vette nehezen a levegőt. El kellett altatni, mert talán az éjszakát élte volna csak túl. De nem akartam hogy tovább szenvedjen...
2009. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%
előző hozzászóló vagyok. csak kicsit lehet félreérthető voltam. szóval az a doki nézte meg a tüdejét, aki mondta hogy tüdőrákos. így talán jobban érthető:)
2009. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, de sajnos mikor az állatorvosnál voltunk, megvizsgálta őt (lázat is mért - de nem volt láza), és mondta, hogy "nem tud mit ráfogni". Gondolom, az általa ismert betegségekből. És a tüdejét is meghallgatta, de nem talált semmi rendelleneset. :((

Nagyon szomorú vagyok, ő olyan, mint egy családtag, és rossz nézni a szenvedését. :(

2009. máj. 2. 20:28
 10/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: nálunk teljesen váratlanul kezdődött mindez, az őszi rohamon kívül nem volt semmi más "előzmény". Köhögni is csak nagyon ritkán köhögött. Egyébként ő eszik és iszik is.
2009. máj. 2. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!