Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire fontosak az oltások?

Mennyire fontosak az oltások?

Figyelt kérdés
Mennyire fontosak az oltások olyan cicáknak, akik lakásban laknak.
2011. okt. 19. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fontos,mert a cipővel bevihetsz mindenféle baktériumot.
2011. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy azért jó beoltatni őket, mert te is behurcolhatsz pl. a cipődön bármilyen betegséget, amit a cica elkaphat.
2011. okt. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor minden oltás kötelező?Melyik az ami fontos lenne?
2011. okt. 19. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

"Minden macska számára ajánlott védőoltások:


Ebbe a csoportba tartoznak azon vírusos betegségek, melynek kórokozói igen ellenállóak, így ruhával, cipővel bárki bejuttathatja az állat élőhelyére. Ide soroljuk a macska fertőző gyomor- és bélgyulladásának (Parvovirus), macskanáthájának (Calicivirus), és fertőző orr- és légcsőgyulladásának (Herpesvirus) kórokozóit. Amennyiben az Ön cicája egész életében egyedül, vagy legfeljebb egy társsal, csak lakásban fog élni, úgy más védőoltásokra nagy valószínűséggel nem lesz szüksége. "

[link]


Mi ezeket adatjuk be minden évben, plusz a veszettség ellenit. Ennyit mindenképpen belefér szerintem kb. 5-6 ezer Ft évente és egy óra, amíg megfordulunk a dokinál.

2011. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém csak lakásmacska. Mégis beteg lett macskanáthában, vsz. cipőn hurcoltuk be. Mivel oltott volt, két hét alatt rendbejött három injekció beadásával. Aznap, mikor először voltunk, még két, szintén lakásmacskát vittek ugyanezzel, nyilván a kóbor macskák terjesztették.
2011. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Macskanátha ellen az alap kombináltat mindenképp ajánlják, de pl veszettség oltást nem ha a cica nem harapós- ugyani ha megharap/karmol annyira h orvoshoz kelljen menned, be kell mutatnod az oltási kiskönyvet és ha nincs oltva megbüntiznek- de pl mást nem kötelező. Nekem is az orvos egy alapoltást javasolt csak.
2011. okt. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!