Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 hetes a kiscicám (kandúr)...

5 hetes a kiscicám (kandúr) és milyen oltásokat kell neki kötelezően beadni? Féreghajtás? Egyébként panelban lakunk, szóval így lehet, hogy nemis szükségesek az oltások?

Figyelt kérdés
2010. szept. 29. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
5 hetes?? Találtad szegényt, vagy hogy-hogy ilyen fiatalon már nálad van?
2010. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát valaki úgy tartja nem kell beoltatni a nem kijárós macskákat. Én beoltattam az enyémet. Egy purevax nevű kombinált oltást kapott.

Évente kell ismételni. És freghajtom is negyed vente.

Egyrészt cípőn is haza lehet vinni, meg n találkozom idegen állatokkal. Én nem kockáztatok. És ivartalanítva is van. Épp ' az ágyon örjöng

2010. szept. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
(elnézést a hibákért, beragadtak a billentyűk)
2010. szept. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem találtam, hanem ajándékba kaptam. De nem kell aggódni, mert tényleg gondoskodom róla, és folyamatosan mellette vagyok. Tudom még kellett volna várni 3 hetet, míg leválasztják az anyukájától, de ez már így alakult. Féreghajtót akkor is kell neki adni, ha nem férges?
2010. szept. 29. 22:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, ő elmond minden fontos tudnivalót.
2010. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Később mindenképp ivartalanítani kell őt, különben egyrészt nagyon büdös lesz, másrészt kínszenvedés lesz neki a panelben, képes lesz kiszökni. Az oltásokat az állatorvossal beszéld meg. Féregirtót akkor is kell adni neki, ha nem látni rajta, hogy férges lenne.
2010. szept. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kötelező oltás a macskáknál nincsen, de macskanátha és panleukopenia ellen érdemes beoltatni.
2010. szept. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5 hetesen még nagyon korai oltani. nekünk is van talált cicánk, csak 14 hetesen kapta az első oltását. (doki rendelkezett így)
2010. szept. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd 8-10 hetes kor körül kapja az első oltást.

Amúgy macskáknál nincs kötelező oltás, de érdemes beadatni nekik a kombikat és a leukózis elleniket is. Ha kijárós akkor a veszettségellenit is.

Féreghajtás legyen az első, ha hazaviszitek.

2010. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!