Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy "szereljem le" magamról...

Hogy "szereljem le" magamról a macskámat?

Figyelt kérdés

Egy éve fogadtuk be és szegényem mindig nagyon "antiszociális" volt a többi macskánkkal szemben. Nem játszik velük, nem eszik, csak ha külön tányérban kap... Van két lánya, akiket szépen felnevelt, de a héten lesznek egy évesek, így már nincs szükségük az anyjukra. Azért, ha odabújnak hozzá, megmosdatja őket és néha együtt alszanak.

Három hete kasztráltattuk, azóta teljesen meg van zavarodva. Egy ideig nálam aludt, mert a többiek bántották. Amúgy sem szívlelték sosem és most, hogy látták rajta, hogy beteg, nekimentek. Így beköltöztettem a szobámba. Már teljesen meggyógyult, ő viszont nem akar kiköltözni tőlem. Engem nem zavar, esténként bemászik a paplan alá és úgy dorombol, mint egy gép.:D De ahogy kiteszem a lábam a szobából, üvölt, mint a sakál. Az előbb csak a wc-ig mentem, még oda se értem, már hallottam, hogy az ajtóban ül és sír.

Ha elmegyek itthonról, kiviszem a többiek közé, mert azért féltem egy kicsit a dolgaimat, nehogy lepisiljen valamit.:) Olyankor leül valahová gubbasztani és mikor hazajövök (van mikor fél nap után), ugyanabban a helyzetben találom.

Egész nap mellettem van, majdnem hasra esek tőle, mert a lábamhoz dörgölőzik, beleül az ölembe vagy épp a hajamat birizgálja... Egyik nap végignyalta az arcomat reggeli ébresztésként.:D

Viszont ebben a hónapban két hétig szinte nem is leszek itthon. Mi lesz vele akkor? Még a végén azt hiszi, hogy elhagytam. Olyan kis aranyos, csak engem szeret az egész családból, nem akarom, hogy rossz legyen neki.

Arra is gondoltam, hogy magammal viszem arra a két hétre, de nem tudom ez mennyire lenne jó ötlet egy albérletben. Mi van, ha ott is nekiáll visítani, ha nem vagyok otthon? A tulaj a házban lakik, tuti észrevenné a nyávogást.

Nem tudom, hogy szokott hozzám ennyire ennyi idő alatt, de most meg nem tudok vele mit kezdeni.:S


2009. máj. 5. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen a cicám! Nagyon-nagyon ragaszkodik hozzám, ha itthon hagyom enni se akar, és "depis" lesz. Szerintem beszélj a tulajjal, hátha megengedi a cicát. Szerintem nagyon megviselné a két hét. Legalábbis az én cicámból kiindulva.:)
2009. máj. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom hogy nem tudok érdemben hozzászólni de ezt muszáj leírnom: olyan aranyosakat írtál róla tök cuki lehet egyem meg a szivét :)

-egy kutyás-

2009. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd egyedül! Valószín?, hogy nem találj a a helyét a cica csapatban, ezért csak Rád számíthat.
2009. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is:( Szegényt szinte kiközösítették, mert érezték, hogy beteg. Ő is haragudott rájuk. Szintén a kölykeiről van szó, az én esetemben is. De nem zártam el őt, csak figyeltem rá addig, amíg felépült az operáció után.

Aztán észre se vettem és megszokták egymást. Most ugyanúgy nyalakodnak egymással, mint régen. Sőt!

Talán próbáld meg mégis a többi között hagyni. Előbb-utóbb megszokja, nem hiszem, hogy depressziós lenne, hiszen szereted. Nyávogni nekem is szokott pl. az egyik lánycicája, folyton a nyomomban van. Még az ajtót is kinyitja, ha nem engedem magamhoz:) Aztán, ha látja, hogy semmi hatása a nyávogásnak, ráadásul rá is szólok, hogy most elég...akkor abbahagyja. Nem annyira "hülyék" a cicák sem, mint ahogy egyesek gondolják:)

2009. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!